Makaleler

Kavacık’ta vahşet

09.05.2018 18:29
| | |
15729

2 Mayıs 2018 Çarşamba günü, Beykoz ilçemizin Kavacık Mahallesi’nde insanların gözleri önünde güpegündüz bir vahşete tanıklık edildi.

Metro Turizmin Sahibi Galip Öztürk’e ait olan Kavacık mezarlığının karşısındaki boş arazide, simit satan bir şahsın sebep olduğu tüyleri diken diken eden video, haber sitelerinde “BEYKOZ’DA DEĞNEKÇİ DEHŞETİ” başlığıyla servis edildi.

Belediyenin ‘topluma kazandırmak’ maksadıyla eski hükümlülere verdiği simit tezgâhlarından birisini de bu M. A. S. İsimli şahıs almış.  

Kendisine bu boş araziyi mesken tutmuş. Simit satmakla yetinmemiş, üstüne oraya araç park eden kimselerden otopark ücreti almayı da kendisine hak görmeye başlamış. 

O arsanın cemaziyel evvelini bilenler, tabii olarak ücret ödemeye imtina eder. İşte bunlardan bir tanesi olan, Kavacık esnafı olduğunu öğrendiğimiz bir vatandaşta otopark ücreti ödemeyi reddediyor. 

Ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Bu simitçi görünümlü, değnekçilere rahmet okutacak canavar ruhlu psikopat, işportacıdan kaptığı bıçakla otopark haracını vermeyen arkadaşı, eşinin yanında defalarca bıçaklıyor. 

Bıçaklanan adam olay mahallinden 100 metre ilerideki bir döviz bürosuna sığınıyor. 

İnsan görünümlü, saldırgan; aldığı bıçak darbeleriyle, kanlar içerisinde yere yığılan vatandaşa saldırısına burada da devam ediyor. 

Çevredeki onlarca insana ve kocası bıçaklanırken çığlıklar atan kadıncağızın yardım taleplerine karşılık on dakikadan fazlaca bir süre etrafa dehşet saçan psikopatı bir Allah kulu durduramıyor. 

Tabii burada vatandaşa niye müdahale etmedin demek kimsenin hakkı değil. 

Ama döviz bürolarında herkesin giremeyeceği güvenlikli bir bölüm var. Oraya sığınan yaralı kişi niye güvenlikli bölüme alınmamıştır? Bu soru gerçekten videoyu izleyenlerce sorulmaktadır. 

Hadi o esnada nasıl davranılacağı hususunda paniklendi diyelim. Her döviz bürosunda olduğu gibi, yaralı vatandaşın sığındığı yerde de ruhsatlı silah vardı. Niye o silah ile saldırgan şahsa müdahale edilemedi?

Saldırganın ‘ekmeğimle niye oynuyorsun?’ Cümleleri, yaralı şahsın ‘haramzade’ olduğu algısı mı oluşturdu da çevredeki insanlar polisi aramak noktasında geç kaldılar? Ya da polis mi aranmasına rağmen geç geldi?

Emniyet müdürlüğüne 1 km mesafede gerçekleşen bu vahim olay bende çok derin izler bıraktı. 

İnsanlar böylesi durumlarda kolluk gücü gibi müdahale edemezler, edecek olsalar ne kadar doğrudur? Tartışılır bir durum. 

Bu görüntülerde, emniyet güçlerimizin bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz. 

Allah polis ve askerimize muvaffakiyet versin. Amin. 

Gelelim dehşetin başladığı boş araziye.

Bu arsada yıllar öncesinde, dükkânlar vardı. Hatta arsa sahibi Galip Öztürk’e ait Metro Turizmin ofisleri de vardı. Sonrasında ne olduysa bunlar yıkıldı. Bir süre çeşitli derneklerin kermes alanları olarak kullanıldı. 

Daha sonrasında bir vatandaş bu arsayı Galip Öztürk’ten bir yakını vasıtasıyla kiralıyor ve otopark yapıyor. İçerisine de seyyar bir dürüm arabası getiriyor. 

Ama Büyükşehir zabıtaları bu işletmeye müsaade etmiyor. Çok önemli bir kişi tapulu olan bu arsada çivi çakılmasını istemiyormuş ve devamlı şikâyet ediyormuş. 

İşte yasal bir işletmeye göz açtırılmayan bu arsada; belediyeden aldığı simit tezgâhıyla yasadışı değnekçilik yapan bir psikopata göz yumulmuş ve olanlar olmuş. 

Allah’a şükürler olsun ki yaralanan vatandaş hayati tehlikeyi atlatmış durumda. Elhamdülillah.

Bu vesileyle; hâkim ve savcılarımıza sesleniyorum;

Lütfen böylesi sabıkalı şahıslara en üst limitten ceza verin. Takım elbise giydi diye ceza indirimi yapmayın. Arada izin verip, toplumun içerisine salmayın. Yasalar yeterli değilse; bu hususta çalışmalar yapın, kesinleşmiş cezası olan bunun gibi şahısların mümkün olan en kısa sürede cezaevine girmelerini sağlayın. Bu tarz saldırganların denetimli serbestlikten faydalanmalarına müsaade etmeyin. Cezalarının tamamını cezaevlerinde çeksinler. 

Ayrıca Avukatlarımıza da bir uyarım var: 

Hukukta her insanın savunulma hakkı vardır. Bu sebeple; suçlu insanları da savunuyorsunuz. Buna bir itirazımız yok. Ama böylesi insan görünümlü canlıları savunarak yasaların belli boşluklarından faydalanmalarını sağlamanız ne kadar doğru olur? Bu soruyu vicdanlarınıza soruyorum. 

Ben bu satırları yazarken; televizyonda son dakika haberi olarak bir belediye başkanının, eski bir mahkûm tarafından öldürüldüğü alt yazı geçiyordu. Topluma kazandırılmak üzere belediyeye işe alınan sözleşmeli bir işçinin kura sonucu iş akdinin bitmesi sonrasında bu menfur olay yaşanmış. 

Şimdi meseleyi nereden ele alsak? Böylesi olaylar arttıkça; Bazı vatandaşların: ‘bunları itlaf edin’ türünden tepkileri ortaya çıkıyor. 

Çözüm basit: KISAS

Beş bıçak darbesi yapmışsa; 5 bıçak cezası

Üç kurşun sıkmışsa; 3 kurşun cezası

Yazıma Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Hadisi ile son veriyorum;

"Kim mü'min bir kimseyi (âmden) öldürürse, katil bu sebeple kısas olunur. Kim bu kısasa mâni olursa Allah'ın lânet ve gadabı onun üzerine olsun. Allah onun ne farz ve ne nâfile hiçbir hayrını kabul etmez."

 

Anahtar Kelimeler: Kavacık, Vahşet

reklam
2 Yorum
emrullah22.11.2018 18:13:52

Sanırım adam serbest kalmış kolluk kuvvetinin olmadığı yerde bireysel silahlanma şart dır Tabiki suc işlememiş pisikoloji test gecmiş olmak kendını bilen zaten suc işlemez işlemek isteyen de zaten amacına hertürlü ulaşır Serbes bırakılmış maleseff ALLAH göstermesin böyle bi durumu

Mevlüt Günenç 11.05.2018 17:15:26

AĞZINIZA SAĞLIK BAŞKANIM. TOPLUMUN SESİNE KULAK VERDİNİZ. TOPLUMDA BİR DAHA İNŞALLAH OLMAZ AMA, OLURSA DA BÖYLE VAHİM OLAYLARI ENGELLEME GAYRETİNDE BULUNURLAR.

Yorum yaz
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"