Kavacık Spor Stadı’nın ismi değişti

  • Güncelleme: 13.09.2016 13:56
  • Okunma: 5541 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un büyük mahallelerinden bir olan Kavacık’ın Spor Kulübü, stadının ismini, “15 Temmuz Şehitler Stadı” olarak değiştirdi.
Kavacık Spor Stadı’nın ismi değişti

Son yıllarda altyapıda yaptığı atılımla futbol akademisi statüsüne yükselen, her yıl alt yapı kategorilerinde tüm kategorilerde liglere katılan Kavacıkspor yine adından söz ettirdi.

Her yaştaki futbolcu adaylarına akademik kariyeri olan hocalarla eğitim veren, İstanbul Amatör Futbol Liglerinde alt yapı anlamında futbol eğitimiyle marka kulüpler arasına girmek için büyük bir çaba sarf eden Kavacıkspor, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Altınordu gibi kulüplere Beykoz’dan futbolcu gönderen bir kulüp unvanı da taşıyor.

A Takım seviyesinde de yıllardır Türk futboluna hizmet veren Kavacıkspor Kulübü, 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı.

15 Temmuz’un spor camiasında unutulmaması için kulüp yönetimine bir öneri getiren Başkan Yusuf Kesici, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın onayıyla Kavacık Stadı’nın ismini "Kavacık Spor 15 Temmuz Şehitler Stadı" olarak değiştirdi.

Değişiklikler bununla da bitmedi… Kulüp halı saha tesislerinin ismi de 15 Temmuz'da FSM Köprüsünde şehit olan ve Kavacık'ta ikamet eden Hasan Kaya’nın hatırasına, "Kavacık Spor Şehit Hasan Kaya Halı Saha Tesisleri" olarak değiştirildi.

Kulüp yönetimin almış olduğu bu karar sonrası kamuoyuna bir açıklama yapıldı…

Açıklamada şöyle denildi:

Sevgili semt sakinlerimiz… Kavacık Spor Stadımızın ismini "Kavacık Spor 15 Temmuz Şehitler Stadı " olarak değiştirmiş bulunmaktayız. Ayrıca 15 Temmuz Şehidimiz Hasan Kaya'nın adını yaşatmak amacıyla Halı Saha Tesislerimizin ismine "Kavacık Spor Şehit Hasan Kaya Halı Saha Tesisleri" ismini vermiş bulunmaktayız.

Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dileriz. Vatan size minnettardır.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz