Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi hizmete açıldı

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 25.02.2015 15:22
  • Okunma: 30398 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediyesi tarafından yapılan Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi hizmete açıldı.
Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi hizmete açıldı

Beykoz’da aile ve bireyin gelişimine yardımcı olmak, toplum ruh sağlığının korunmasına ve güçlendirilmesine destek sağlamak, Beykoz Belediyesi tarafından yapılan Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi hizmete açıldı.  

Beykozlulara çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı alanlarında hizmet verecek olan merkezde hafta içi her gün 08:30-17:00 saatleri arasında 2 psikolog görüşme ve terapi hizmeti verecek. Beykoz Belediyesi Kavacık Hizmet Binası içinde yer alan merkezden Randevu alan tüm ilçe sakinleri ücretsiz olarak yararlanabilecek.    

İlçe sakinlerine psikolojik destek ve danışmanlık verecek merkezin açılışına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Nuh Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları, sağlık çalışanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  

Gezici Sağlık Otobüsü’nün ardından psikolojik danışmanlık merkezini hizmete açtıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yeni açılan merkezde ilçe sakinlerinin günlük yaşamda karşılaştıkları sorunlar konusunda danışmanlık verileceğini böylece daha mutlu ve sağlıklı bireyler olmalarına katkı sağlanacağını söyledi.  

Sağlığın yanı sıra ilçede eğitim, kültür, alt yapı ve turizm alanlarında da önemli değişimler yaşandığına dikkat çeken Başkan Yücel Çelikbilek, Kültür Merkezi Yenileme Projesi’nin çok yakında başlayacağını, Karlıtepe ve Kılıçlı Film Platolarının tamamlandığında ilçenin önemli bir cazibe merkezi olacağını ifade etti. 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de konuşmasında çağın en önemli hastalıkları arasında stresin yer aldığına dikkat çekerek yaşam koşullarının zorluğu dolayısıyla psikolojik danışmanlığa günümüzde çok daha fazla gerek duyulduğunu belirtti ve merkezin ilçeye hayırlı olmasını diledi.  

Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici de toplum ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi alanında önemli katkı sunacak bakımlı ve modern bir merkezin mahalleye kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.   

Psikolojik danışmanlık hizmetinin verildiği Beykoz Belediyesi Kavacık Hizmet Binası’nda merkezin yanı sıra 25 kişilik toplantı salonu, 14 kişilik Bilgi Evi, İngilizce eğitim sınıfı, sağlık taramaları için muayene odası, belediye hizmet danışma noktası ve sosyal aktivite ve eğlence için pinpon masaları bulunuyor.  

Randevu Tel : 0 216 322 05 43

Adres : Beykoz Belediyesi Kavacık Hizmet Binası       

Kavacık Mahallesi, Yürekli Adam Sokak No:24 Beykoz/İSTANBUL

Yorumlar (3 Yorum)

Damla akçay (3 yıl önce)

Cv birakmak istiyorum. Fakat iletişim içine mail bulamadim nerden ulaşmak gerek

Aysegul (4 yıl önce)

O ben olabilirim

Zeynep Ceran (5 yıl önce)

Merhaba, Medipol Üniversitesi psikoloji bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim ve medipol üniversitesinin yurdunda kavacıkta kalıyorum, kurumunuzda zorunlu ve gönüllü stajımı yapma imkanım olabilir mi?

Yorum Yaz