Güncel

Kavacık Otağtepe'de sıcak saatler

Kavacık Otağtepe'de sıcak saatler
2014.09.24 00:00
| | |
6436

Beykoz'da bir kişinin kendi evini yaktığı ihbarını alan polis ekipleri, olay yerine gittiklerinde kendini pitbull cinsi bir köpekle eve kilitleyen adamla karşılaştı.

EVİNİ YAKMAK İSTEDİ 

Kavacık Otağtepe caddesi Şahin sokakta meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti. Mustafa Er oturduğu daireyi bilinmeyen bir nedenle yakmak istedi. Olayı gören komşuları hemen polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olası bir yaralanmaya karşı da ambulans hazır bekletildi. 

KAĞIT PARÇALARINA YAZDIĞI İSTEKLERİNİ POLİSLERE ATTI 

Mustafa Er, camdan çıktığı sırada polis ekiplerine yazılı not atarak açıklanmayan bazı isteklerde bulundu evden çıkmamakta ısrar etti. Mustafa Er bir ara camdan pitbull cinsi bir köpeği gösterip "köpeği kesme" tehdidinde bulundu.

MÜZAKERECİ POLİS İKNAYA ÇALIŞTI. ÖZEL TİM TEDBİR ALDI 

Uzun uğraşlara rağmen ikna çabaları sonuç vermeyince olay yerine polisin müzakere ekibi geldi. Olay yerine gelen müzakereci polisin ikna çabasından bir sonuç alınamadı.

ÖZEL TİM KAPIYI KIRIP GİRDİ 

Yaklaşık 3 saat süren bu çabalar sonuç vermeyince devreye özel tim polisleri girdi. Özel Harekat Timi "Koçbaşı" yla kapıya dayandı ve çok geçmeden de kapıyı kırdı. Müdahale sırasında kullanılan biber gazı polisleri de etkiledi. Gazdan etkilenen polisler evin balkonunda hava almaya çalıştı. 

MAHALLE SAKİNLERİYLE ŞÜPHELİNİN YAKINLARI ARASINDA GERGİNLİK 

Bu sırada dışarıda bekleyen Er'in yakınlarıyla bazı mahalle sakinleri arasında gerginlik yaşandı. Polis araya girerken, gözaltına alınan Mustafa Er dışarıya çıkarıldığında polise direnmeye devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Gözaltı, Kavacık, Mustafa Er, Otağtepe, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"