Sağlık

Kavacık Medistate Hastanesi 5. Yılını Boğaz’da kutladı

Kavacık Medistate Hastanesi 5. Yılını Boğaz’da kutladı
01.09.2016 16:06
| | |
14205

Foto galeri

Türkiye'nin ilk yeşil hastanesi olarak 2011 yılında hizmete başlayan Medistate Kavacık Hastanesi'nin 5. kuruluş yıl dönümünü Boğaz’da tekne gezisiyle kutlandı.

Eğlencenin dorukta olduğu gecede, mutlu anlarını görüntülemek isteyen çalışanlar, akıllı telefonlarını bir dakika bile ellerinden düşürmedi.

Sağlık hizmet bir serüvendir

Neredeyse tüm personelin katılım sağladığı geceye Başhekim Prof. Dr. Oya Gökmen enerjisiyle damga vurdu. Çay TV’ye açıklamalarda bulunan Gökmen, “sağlık hizmeti bir serüvendir. Bu serüvenin içinde daima dışa dönük çalışmanız lazım. İleriye yönelik projelerinizle ekibinizi ayakta tutmanız lazım ve o ekibi de daima desteklemeniz lazım” şeklinde konuştu.

450 personelle hizmet veriyoruz

Medisate Kavacık Hastanesi olarak 450 personelle hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Başhekim, hastaları memnun etmenin yolunun personeli mutlu etmekten geçtiğini kaydetti.

Dost Beykoz Yazarı Mahmut Akyıldız

Dost Beykoz Yazarı da olan Ünlü Kalp Cerrahı Dr. Mahmut Akyıldız’da gecede duygularını paylaşan bir diğer isim oldu. Medistate Hastanesi’nde ikinci yılını tamamladığını ifade eden Dr. Akyıldız, 17 yıl özel sektörde çalıştığını ve Siyami Ersek Hastanesi’nde 9 yıl çalıştıktan sonra ayrıldığını belirtti.

En son özel sektör olarak çalıştığı hastanenin Medistate olduğunu kaydeden, Dr. Akyıldız, “burası İstanbul’un göbeğinde Kavacık ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ayağında yeni bir hastane. Tabi bu süreçte her geçen sürede ciddi mesafe kaydediyor. Bizim bölümümüz Kalp Damar Cerrahisi… Benim ve diğer görevde olan arkadaşlarımda çok iyi bir konumda. Gerek ülkemiz içinden, gerek yurt dışından Avrupa’dan, Orta Doğu’dan ve Asya’dan ciddi bir hasta potansiyelimiz oluşmaya başladı” dedi.

Başarının temelinde mutluluk vardır

Başarının en temel öğelerinden birisinin de insanın mutlu olması olduğunu söyleyen Mahmut Akyıldız, “bu akşam da burada mutlu Medistate ailesinin 5. yılını kutluyoruz. Bu aile zaman zaman böyle etkinlikler düzenler. Bunlarda bizim daha sık çalışma ortamı dışında bir araya gelmemizi ve daha sıkı bir şekilde çalışıp mutlu olmamızı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Medistate ailesi yemekte buluştu

Gecede Medistate ailesi akşam yemeği yedi. Karşılıklı sohbetlerin yapıldığı yemek sonrası plaket töreni vardı. Gecede bazı isimlere hizmetlerinden dolayı plaket verildi…

Hastane İnsan Kaynakları Müdürü Ayla Ren’in sunumunu yaptığı gecede, Medistate Hastanesi’ni futbol takımın katıldığı Beykoz Kelle İbrahim Turnuvası’nda, Veteranlara 5-3 yenilmesi de sohbet konusu oldu.

Mağlubiyet gülüşmelere neden olurken, Medistate Hastanesi Takımın centilmenlik yolunda ilerlemesi de bir kazanım olarak değerlendirildi.

Prof. Oya Gökmen: “Sevgili Ailem”

Başhekim Prof. Dr. Oya Gökmen, “Sevgili Ailem” diye hitap ettiği personeline yönelik ifadelerinde, gerçekten bir aile sıcaklığını hissettiğini 5. yıllarını doldurduklarından dolayı bu geceyi yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Gecenin son bölümünde ise beşinci yıl pastası kesilerek çalışanlara ikram edilirken, devamında müzik ve eğlence vardı. Medistate Kavacık Hastanesi personeli İbrahim Yılmaz eşliğinde saatlerce ter dökerek stres attı.

Medistate Kavacık Hastanesi

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında Da Vinci robotu ile kurdelesini keserek açılışını yaptığı Medistate Kavacık Hastanesi beş yılda yapmış hizmetlerle sağlık sektöründe ön sıralara doğru yol almaya çalışırken, ekibine ulusal ve uluslararası arenada üne sahip akademisyenleri katarak öncü olmayı hedefliyor.

Doğaya zarar vermeyen ve yandığı zaman zehirli madde yaymayan yeşil malzemeler kullanılmasıyla, toplum sağlığının yanı sıra çevre sağlığına da önem veren bir hastane olmasıyla da adından söz ettiren Medistate Kavacık Hastanesi, özellikle kanser cerrahisinde, deneyimli hekimler tarafından tüm ameliyatlarda Robotik Cerrahi kullanarak, kansız, ağrısız ve neştersiz ameliyat yapıyor.

Haber Fotoğraf: Dost Beykoz / Abdulkadir Gür

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Medistate Hastanesi, Kutlama, Dr. Mahmut Akyıldız, Prof. Dr. Oya Gökmen

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"