Sağlık

Kavacık Medipol Üniversitesi Alzheimer’a ışık tutacak

Kavacık Medipol Üniversitesi Alzheimer’a ışık tutacak
2014.09.02 00:00
| | |
11468

Kavacık'taki Medipol Üniversitesi kampüsünde kurulan, Sinir Hücresi Kültürü Geliştirme Merkezi, alzheimer, parkinson gibi önemli hastalıklara ışık tutacak.

Kavacık'taki üniversite kampüsünde kurulan Sinir Hücresi Kültürü Geliştirme Merkezi, Alzheimer ve parkinson gibi önemli hastalıklara ışık tutacak.

Alzheimer hastalığına çare için 50 milyon TL'ye merkez kuruldu… Projelerin başında Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın mimarlarından biri olan Prof. Dr. Sabahattin Aydın bulunuyor.

İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, hedeflerinin bilgi üretmek olduğunu belirterek şöyle konuştu;  "Kavacık’taki üniversite kampüsümüzde 50 milyon TL yatırımla 10 bin metrekarelik bir araştırma merkezi daha kuruyoruz. Sinir hücresi kültürü geliştirme bölümü kurduk. Çünkü sinir hücresi kendini yenilemez. Doğduğumuzda ne kadar sinir hücremiz varsa hep onlarla devam ederiz. Bu alandaki araştırmalar alzheimer, parkinson gibi çok önemli hastalıklara ışık tutacak. Tüm bu yatırımları inovasyonların yapılabildiği, bilginin üretilebildiği bir ortamı oluşturmak için yapıyoruz.”


2010-2011 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini alan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin bünyesinde tıp, eczacılık, sağlık bilimleri, hemşirelik, fizyoterapistlik, beslenme, diyabet ve hukuk gibi bölümler bulunuyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Kavacık Medipol Üniversitesi, Alzheimer, Parkinson, Sinir, Hücre, Prof. Dr. Sebahattin Aydın

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"