Kavacık Mangal Ailesinde nikah heyecanı

  • Güncelleme: 29.08.2020 18:08
  • Okunma: 8729 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz Yazarı Ekrem Tuncer’in sahibi olduğu Kavacık Mangal çalışanlarından Oğuz Çenberoğlu dünya evine girdi.
Kavacık Mangal Ailesinde nikah heyecanı

Kavcık Mangal Ailesi’nden Oğuz Cenberoğlu, bir süredir nişanlı olduğu Merve Ulukuş ile Beykoz Belediyesi Kanun Sultan Süleyman Kent Ormanı içindeki nikâh salonunda yapılan törenle evlendi.  

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ın kıydığı nikâhta, şahitlikleri; CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Tügva Beykoz Şube Başkanı ve Dost Beykoz Yazarı Ekrem Tuncer, Sinan Şahin ve Yaşar Çenberoğlu yaptılar.

Yeni çiftlerin nikâhını kıyan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, nikah işlemine; gelin ve damada ad, soyad ve anne baba ad soyadını sorarak başladı. Pandemi nedeniyle nikâh işlemlerini kısa tutmaya çalışacağını söyleyen Fatih Sağlam, ilk olarak evlenmek isteyip istemediğini gelin Merve Ulukuş’a sordu… Bayan Ulukuş’tan evet cevabını alan Sağlam aynı soruyu bu kez Oğuz Cenberoğlu’na sordu. Gelinin kısık sesle evet dediğini söyleyen Sağlam, damattan daha gür bir sesle evet demesini istedi.

Fatih Sağlam, nikâh şahitlerinden ilk olarak CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’den bu evliliği onaylayıp onaylamadığını sordu. Aydın Düzgün ise, “Allah bir ömür mutluluk versin. Her daim bu mutluluklarını devam ettirsinler. Ama bir tavsiyem var. Anne babalarını üzmesinler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tügav Başkanı Ekrem Tuncer’de, nikâhta şahitlik ettiği için mutlu olduğunu ifade ederek, hem gelin hem de damat beyin yakını olduğunu ifade etti. Tuncer, damat beye daha yakın gibi gözükse de esas manada gelin hanıma daha yakın olduğunu kaydetti. Onun için her iki tarafında şahidi olduğunu söyleyen Tuncer, ev sahibi konumunda olduğunu ve bu sebeple konuklarla ‘hoşgeldiniz’ demek istediğini dile getirdi.

Gelin ve damada da tavsiyelerde bulunan Tuncer, kendisi de evli bir insan olarak, Başkan Aydın Düzgün’ün dediği gibi, “gelin damat birbirlerini iyi dinlesinler.’ Boşanan çiftler birbirlerini dinlemedikleri ortaya çıkıyor. Bu çok önemlidir. Gerçekten birbirlerini iyi dinleyen çiftler uzun süre mutlu olabiliyorlar.” şeklinde konuştu.

Fatih Sağlam, konuşmaların ardından yeni çiftlerden nikâh defterini imzalamalarını istedi. Çiftlerin ardından, şahitlerin nikâh defterini imzaladıkları sırada gelin Merve Cendeoğlu’nun damadın ayağına bastığı görüldü. Gelinin bu hareketi konuklar arasında da gülüşmelere neden oldu.

Nikâhı kıyan Fatih Sağlam, Türk Medeni Kanununun gereği Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın kendisine vermiş olduğu yetkiye istinaden nikâh akdini gerçekleştirdiğini ve yeni çiftleri karı koca ilan ettiğini ifade ederek, yeni çiftlere ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.

Fatih Sağlam nikâh sonunda cüzdanı gelin hanıma verdi. Daha sonra ise her iki aile büyükleri olan İlknur ve Sami Ulukuş, Gülcan ve İsmet Cenberoğlu çiftleri de sahneye davet edilerek, nikâh şahitleri ile birlikte objektiflere poz verdiler.

Haber Merkezi