Kavacık Kiler, Carrefoursa oldu

  • 2
  • 27474
Kavacık Kiler, Carrefoursa oldu
Kavacık Kiler, Carrefoursa oldu

Beykoz Kavacık'taki Kiler Market'in devir işlemlerini tamamlayan Carrefoursa'nın yılsonuna kadar mağazaların tamamının tabelasını değiştirmesi öngörülüyor.

Kiler Gıda'nın devir işlemlerini tamamlayan Carrefoursa'nın yılsonuna kadar mağazaların tamamının tabelasını değiştirmesi öngörülüyor.

Beykoz Kavacık'ta Orhan Veli Kanık Caddesi Numara 57'de hizmet veren Kiler Gıda'nın tabelası indirildi. Kiler Kavacık olarak tanınan mağazaya Carrefoursa tabelası asılırken, içerideki tadilat çalışmalarının ardından kısa bir süre mağazanın hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi. Dost Beykoz'un bilgi aldığı Carrefoursa’dan bir yetkili, "Yılsonuna kadar tüm Kiler Gıda'ya ait yerlere Carrefoursa tabelasının asılması ve hizmete açılması hedefleniyor. Kavacık'ta bulunan market de en yakın zamanda hizmete girecektir" dedi.

Bu yılın Mayıs ayında, Kiler Gıda'nın yüzde 85 oranındaki hissesini, yaklaşık 430 milyon Türk Lirası ödeyerek ve 'peşin' olarak satın alan Carrefoursa, şirketin sahibi olduğu mağazaları dönüştürme çalışmalarına başladı. İstanbul genelindeki 50 marketinden birisi de Kavacık'ta olan Kiler Gıda'nın tabelası 'Carefoursa' olarak değiştirilirken, market içerisinde yapılacak tadilat çalışmalarının ardından kısa bir süre sonda hizmete açılacağı öğrenildi.

‘Carrefoursa, daha önce Gima ve Endi’yi de bünyesine katmıştı’

Sabancı Holding ve Carrefour şirketlerinin ortaklığında oluşmuş bir marketler zinciri olan Carrefoursa'nın ülke genelinde 22'si hipermarket olmak üzere 100'ün üzerinde şubesi bulunuyor. İlk şubesini 22 Kasım 1993 tarihinde İçerenköy'de açan Carrefoursa'nın Kiler Gıda'dan önce 2005 yılında Gima ve Endi'yi de bünyesine kattığı biliniyor. Sabancı Holding ile ortaklığı bulunan Carrefour ise Türkiye de dâhil toplam 29 ülkede ve 12 bini aşkın mağazasıyla faaliyet gösteriyor. Carrefour'un mağazalarını her yıl dünyada yaklaşık 2 milyar insan kullanıyor.  

Haber Merkezi

Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek
Önceki Şampiyonlar bundan böyle Beykoz'da yetişecek
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Yorumlar (2 Yorum)

hasan (9 yıl önce)

Nazli hanım bence gerekli yerlere şikayet etmelisiniz tavuk ve fişini göstererek, ciddi ciddi cezalar aldırabilirsiniz. Bence siz bu işin peşini bırakarak büyük hata ediyorsunuz. Bunlara insan sagliginin bu kadar ucuz olmadığını ögretmek lazım.

nazlı (9 yıl önce)

dün gittim toplu bir alışveriş yaptım ama ne yazıkki kasap reyonundan aldıgım bütün tavuk kokmuştu etikete baktım ambalaj tarihine aynı günün etiketi vardı nasıl olur derken baktım altında bir etiket daha var ambalaj tarihi ayın 6 sı yazıklar olsun diyorum insan saglıgı bu kadarmı ucuz üç kuruş için bu yapılırmı getirin degişelim denicek ben küçüksuda oturuyorum gidip gelmem tavugun parasını geçicek bu ticaret degil hırsızlık

Yorum Yaz