Kavacık Kavşağı’nda çözüme az kaldı

  • 2014.08.22 00:00
  • Güncelleme: 22.08.2014 00:11
  • Okunma: 10727 kez
  • Yorum: 0
Kavacık Meydanı’nda sürücülere sıkıntı yaşatan trafik sıkışıklığı, yeni yollar, kavşak ve çevre düzenlemesiyle nihayet sona erecek...
Kavacık Kavşağı’nda çözüme az kaldı

Kavacık trafiğini çözüme kavuşturacak yeni kavşak ve yan yol çalışmalarında sona yaklaşıldı. Beykoz Belediyesi’nin vatandaşlardan gelen taleplerle yaptığı girişimler neticesinde, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kavacık kavşak düzenlemesinde bağlantı yolları ve üst geçitler tamamlanarak, asfalt serimine başlandı.

Kavacık Meydanı’nda sürücülere sıkıntı yaşatan trafik sıkışıklığı, yeni yollar, kavşak ve çevre düzenlemesiyle nihayet sona erecek. Hızla ilerleyen çalışmalar sonunda Kavacık kavşağı yeni yolları, üst geçitleri ve çevre düzenlemesiyle vatandaşların hizmetine sunulacak.

Yeni Yollara Asfalt Serimi Yapılıyor

İstimlâk işlemlerinin ardından açılan yeni yollara asfalt serimi yapılırken, Karayolları Genel Müdürlüğü trafik sorununun kalıcı çözümü için başlatılan viyadük bağlantıları ve üst geçitlerin yapımı da tamamlandı. Yapılan trafik düzenlemesi kapsamında Kavacık Kavşağı tam tur dönüşe kapatılarak yeni yollardan alternatif geçişler verilecek, bunun yanı sıra tek yöne inen ve güzergâhı değişen yollar da olacak.

Başkan Çelikbilek: Yeni ve Kalıcı Çözümler Peşindeyiz

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Kavacık Kavşağı’nda yaşanan trafik sıkıntısının daima takipçisi olduklarını ve soruna kalıcı çözüm üretmeye gayret ettiklerini ifade ederek, “Karayolları Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak, vatandaşların en rahat edeceği biçimde çalışmaları sürdürüyoruz. İstimlaklar nedeniyle süreç biraz uzadı. Nihayet çalışmalarda sona yaklaşıldı. Artık ulaşımda yeni ve kalıcı çözümler hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz