Kavacık esnafının zararını İSKİ mi karşılayacak?

  • Güncelleme: 24.08.2014 00:11
  • Okunma: 9215 kez
  • Yorum: 6
Beykoz Kavacık, İstanbul'un en önemli ticaret merkezlerinden birisi olmaya aday. Avrupa Yakası'nda pek çok uluslararası başarılı şirketimiz, merkezlerini Kavacık'a getirmeye başladı ve devam da ediyor...
Kavacık esnafının zararını İSKİ mi karşılayacak?

Ancak sanki Beykoz'un bu başarısını birileri çekemiyor! Yaklaşık 2 yıldır Kavacık'ta yaşanan elektrik kesintilerinin asap bozukluğu henüz bünyeyi terk etmemişken, bu kez de su kesintileri başladı! Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki işyerleri, Pazartesi sabahı 04.00'ten bu yana su alamıyor! Susuzluğun 4. gününe girerken esnaf ve işletme sahipleri perişan bir halde. Bir esnaf, "Ben günde 70 lira su parası veriyorum. Aylık ödediğim su faturası kadar parayı 1 günde veriyorum. Benim bu zararımı İSKİ karşılayacak mı?" diye soruyor. İSKİ ise trafiğin en işlek olduğu gündüz saatlerinde Kavacık'ın dört bir yanını kazmaya devam ediyor...

Dost Beykoz, ilçeye prestij kaybettirecek bir haberi üzüntü içinde okurlarıyla paylaşıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan ve kronik hale gelen elektrik kesintilerini Dost Beykoz'un haberleri sonrası bir süre için rahatlayan Kavacık Halkı, bu kez susuzluğun can sıkıntısını yaşıyor. Gazete telefonlarının kilitlenmesi sonrası esnafın yanına koşan Dost Beykoz, bir hayli sıkıntılı geçen saatlerin hesabını yetkilerden soruyor: "Neden Kavacık?". Gerek trafik gerek elektrik kesintisi gerekse son 4 gündür yaşanan su kesintisi esnafı da Beykozluyu da canından bezdiriyor. Bir sokak ileride sular akarken, diğer sokakta akmayan musluklar, esnafı perişan ediyor. İşte esnafın Dost Beykoz'a anlattıkları:

Cavit Çoban

"4 gündür sular yok! Belediye Başkanımız bu sorunla ilgilensin. Eğer o ilgilenmiyorsa Büyükşehir Belediye Başkanımız ilgilensin. Esnaf olarak perişan bir haldeyiz. Arka sokakta su var ama bizim sokakta yok! Günde 30 lira damacana parası veriyorum. Dışarıdan su almak zorunda kalıyorum..."

Kaan Yamaner

“Su hiç gelmedi. Öyle arada falan gelmedi yani, 4 gündür su yok! Su ihtiyacını damacana satın alarak karşılıyoruz. Günde 12-13 adet damacana su alıyoruz. Bu da yaklaşık 65-70 lira bir para demek. Aylık verdiğimiz su parasını ben günde vermeye başladım. Benim bu giderimi İSKİ karşılayacak mı, merak ediyorum. Taşıma suyla olmuyor! Tuvaletler yeterince temizlenemiyor, bulaşıklar yıkanamıyor. Biz İSKİ'yi de aradık ve bize dün için saat 16.00'da geleceklerini söylediler ama bugün oldu ve saat şu an 14.00... Hâlâ gelen giden yok. Gelecek diye bekliyoruz..."

Ferhat Yaşar

"Biz günde 50 lira su parası veriyoruz. Sular akmayınca damacana almak zorunda kalıyoruz. İSKİ'yi de aradık, bize 'arızayı tespit edeceğiz' dediler. 4 gün oldu... Sanırım hâlâ tespit edemediler!"

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

selman atar (7 yıl önce)

merhabalar beykozda alt yapı sıkıntısı olduğu kadar belediyedimiz de iletişim sıkıntısı da var. yücel çelikbilek in ilk önce bunu çözmesi şart.. başkanın esnafı gezdiğini hiç görmedim.. bu esnaflar sayesinde ayaktasınız bunuda unutmayın...

riddick (7 yıl önce)

evlerde perişan sadece dükkanlarmaı hastası olan var çoçuğu olan var

misafir (7 yıl önce)

Başkana twitterdan soruyorlar belediyenin sorumluluğu değil diyor? Başkan sen ne işe yarıyorsun? Beceremiyorsan terket orayı.Sen burada halkın temsilcisi yerel yönetim değil misin 6 gündür hala Kavacık'ta su yok. Bu büyük sıkıntıyı gece gündüz gerekirse çalışıp çözmeleri lazım. İski çağrı merkezindekiler resmen dalga geçiyorlar insanlarla. Keisn bir bilgi yok her zamanki gibi. Basınç düşüklüğü denen şey en alt katta ip gibi akan bir sudan ibaret!

muharrem (7 yıl önce)

Başlık sizin yazdığınız gibi keşke olsa ama öyle değil gerçekleri görmemiz lazım.Yıllardır çözülemeyen trafik sorununa,elektrik su kısacası alt yapı eksikleri olunca gelen firmalar kavacığı birer birer terk ediyor.Plazalar bölgesinde oturuyorum,birçok işyerleri boş atıl,satılık kiralık.Kavacığı düşünen birileri varsa bunlara çok acil çözüm getirmek zorunda.

Kerem Kaşıtoğlu (7 yıl önce)

koskoca 4 günde arıza nasıl tespit edilemez..sanırım plansız yapılaşmaya ek olarak plansız altyapı da varmış....

Gulay Demirel (7 yıl önce)

Bu ülke bizim, bu ilçe bizim. Turk milleti olarak en az gelişmiş ülkelerdeki gibi sorunsuz bir yasam hepimizin hakkı. Altyapısı tamamlanmamış sokaklar, caddeler, okullar, hastahaneler yasam kalitemizi herzaman aşağıya çeker. Bunu dile getirmek bu sorunların çözümüne katki saglar, çözüm sürecini hızlandırır. Duyarliligin icin teşekkür ederim.

Yorum Yaz