Spor

Kavacık Celal Aras öğrencileri Beykoz’a mutlu döndü

Kavacık Celal Aras öğrencileri Beykoz’a mutlu döndü
12.02.2018 17:38
| | |
5815

Düzce’de yapılan Türkiye Masa Tenisi Turnuvası’nda İstanbul’u temsil eden Kavacık Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencileri Beykoz'a mutlu döndü.

Beykoz’un Kavacık Mahallesi’nde bulunan Celal Aras Anadolu Lisesi, Masa Tenisi Genç Erkek takımı İstanbul İl müsabakalarında elde ettiği başarılı derece neticesinde, Düzce’de yapılan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

 Celal Aras Anadolu Lisesi Masa Tenisi Genç Erkek Takımı, 7-8-9 Şubat tarihlerinde Düzce’de yapılan Türkiye Grup Şampiyonası’nda da ilk üçe girmeyi başararak, Türkiye Finalinde mücadele etme hakkı elde etti.

Türkiye finallerinde İstanbul’u bir Beykoz okulunun temsil edecek olması, öğrenciler arasında sevinçle karşılanırken, Düzce’deki müsabakalar sonunda ilk üç takım arasına girerek finale ulaşan takımın başarısını telefonla öğrenen okul müdürü Abdullah Tüter, öğrencilerinden oluşan kafileyi tebrik etti. Müdür Tüter, “okulumuzun adını Türkiye Finaline yazdırarak, büyük bir başarıya imza atan, okulumuz Beden Eğitimi öğretmenlerini, sporcularımızı ve öğrencilerimizi kutluyor ve tebrik ediyorum. Türkiye Finali’nde de, inşallah başarılı sonuçlar alacaklarına inanıyor ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Nevşehir’de 23-24-25 Şubat tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Finali öncesi çalışmalara başlayan Kafile Başkanı Ercan Çetin, Düzce’de çok zorlu bir gruba düştüklerine vurgu yaptı. “Özellikle, Yalova Özel Bahçeşehir Koleji ve Zonguldak Özel Final Okulları oyuncularının Türkiye birincilikleri olması ve Milli takıma aday oyuncularının bulunması grubu oldukça zorlu bir mücadeleye sürüklerken, bizi de zorladı” şeklinde konuşan Ercan Çetin, "takımımız bu zorlu grupta ilk üçe girerek hedefine ulaşmıştır” dedi.

Takımın antrenörlüğünü yapan Kemal Fatih Hayırcı’da, “çok zorlu ve çekişmeli müsabakalar yaptık. Grubumuzda 14 İl takımı ile mücadele ettik ve Sakarya ekibini 3-1,  Antalya ekibini 3-1, Düzce Ekibini 3-1 ve Edirne ekibini de 3-1 gibi aynı skorlarla yendik. Yalova ve Zonguldak ekiplerine 3-0 yenildik. Taha Kaya, Emrullah Gökbulut, Fatih Özdemir, Umut Şahan ve Akdoğan Bulut isimli öğrencilerimizden oluşan ekibimiz çok başarılı maçlar çıkardılar. Kendilerini kutluyor ve finallerde de başarılarını devam ettireceklerine inanıyorum.” diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kavacık, Celal Aras Anadolu Lisesi, masa tenisi, Turnuva, Türkiye Şampiyonası, Ercan Çetin

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"