Kavacık Asia Princess kapılarını Beykoz basınına açtı

  • Güncelleme: 02.09.2016 23:56
  • Okunma: 10173 kez
  • Yorum: 0
Bacasız turizme açılabilmek adına üst üste hamleler yapan Beykoz’un turizm tesislerinden biri olan Asia Prencess Beykoz’da kapılarını basına açan ilk otel oldu.
Kavacık Asia Princess kapılarını Beykoz basınına açtı

Eğitim kenti olma yolunda hızla ilerleyen, tarih ve inanç turizmine de son derece önem verilen Beykoz’da lüks oteller bölgeye entegre olabilmek için üst üste projeler geliştiriyor. Beykoz’da ilk kez basına kapılarını açan Asia Princess ise gelecekte Beykoz’un bir öğrenci kenti olacağı düşüncesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

2012 yılının son baharında Beykoz’da açılışı yapılan Asia Princess Kavacık, sosyal sorumluluk projeleri ve ilçedeki üniversite öğrencilerini kapsayan kampanyalarıyla dikkat çekmeye hazırlanıyor.

Basın mensuplarını sabah kahvaltısında ağırlayan Asia Princess Otelleri Genel Müdür Yardımcısı Dilek Yetkin ve Banket Satış Sorumlusu Ahmet Akın, Güneydoğu'da yapılan sosyal sorumluluk projelerini örnek göstererek, otel ve otelcilik adına yapılacak çalışmalarla Beykoz’un turizm sektöründe daha hızlı bir şekilde yer tutabileceğini ifade ettiler.

Beykoz'un kendine has bir bölge olduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Dilek Yetkin, Medipol Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi'ndeki öğrencilerin otel konaklamasına ilgi gösterdiklerini ifade ederek, Kavacık’ta faaliyet gösteren birçok şirketin, gerek yerli gerekse yabancı misafirlerini ağırladıklarını bununda Beykoz’un dışa açılmasına katkı sağladığını düşündüklerini söyledi.

"Beykoz'da artan bir öğrenci potansiyeli var"

Beykoz’un kendine has bir bölge olma özelliği taşıdığını ifade eden Yetkin, “içinde bulunduğumuz gelişim sürecinde Beykoz’u otelcilik bakımından iyi anlatabilirsek, önümüzdeki süreçte gelişimini tamlayacak olan Beykoz’un markalaşmasına önemli katkı sağlar” dedi.

“Beykoz nasıl camıyla, balığıyla, çorbasıyla, yoğurduyla, ya da tarihi yapıları ve Polonezköy, Anadolukavağı gibi bölgelerle iç içe geçmişse otelcilik kalitesiyle de bu şekilde anılabilir” şeklinde konuşan Dilek Yetkin, “Beykoz’un Medipol, Türk – Alman, Beykoz Lojistik ya da yeni adıyla Beykoz Üniversitesi ile artan öğrenci potansiyeli bizleri de heyecanlandırıyor" şeklinde konuştu.Yetkin, 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY mensubu askerlerin gerçekleştirmek istediği darbe girişimi sonrası turizmin de ciddi oranda etkilendiğini, sürekli rezervasyon iptalleriyle karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

Asia Princess Otel Genel Müdür Yardımcısı Dilek Yetkin, darbe girişimi ve ülke çapında yaşanan terör olaylarının, kendilerini örnek vererek, turizm ve otelcilik alanındaki etkilerini şöyle anlattı:

"Darbe girişimi bizleri çok yıprattı"

"Özellikle belirtmek gerekirse, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çok sıkıntılı birkaç hafta yaşadık. Hiç telefonumuzun çalmadığı günler dahi oldu. Turizm alanı açısından çok yıpratıcı bir durum yaşandı. Şu günlerde biraz atlatsak da henüz etkisinden tam anlamıyla kurtulabilmiş değiliz. Tabi bu şu an itibari ile psikolojik bir durum olarak karşımızda dursa da, şirketler bu gibi durumlarda öncelikli olarak seyahat ve konaklamalarını kesiyor."

Dilek Yetkin, sosyal sorumluluk projelerine açık olduklarını ve şu anda gerçekleştirmekte oldukları '7 bölge 7 bin kitap 7 bin okul' kampanyalarının olduğunu ve özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde büyük ilgi gördüğünü kaydetti.

Bayan yetkin, Asia Princess olarak ilk otellerini Ortaköy'de, ikincisini Butik olarak Ümraniye'de ve daha sonra da Kavacık'ta Asia Princess’i açtıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz