Kavacık, 15 Temmuz Turnuvası Çubuklu’nun

  • 0
  • 7383
Kavacık, 15 Temmuz Turnuvası Çubuklu’nun
Kavacık, 15 Temmuz Turnuvası Çubuklu’nun
Kavacık, 15 Temmuz Turnuvası Çubuklu’nun
Kavacık, 15 Temmuz Turnuvası Çubuklu’nun
Kavacık, 15 Temmuz Turnuvası Çubuklu’nun

Kavacıkspor Halı Saha tesislerinde hafta sonu gerçekleşen turnuva dolayısı ile oldukça renkli görüntüler vardı.

Kavacık Spor Kulübü ile Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri “15 Temmuz Şahitlerimizi Anma Minikler Futbol Turnuvası ” sonunda Çubukluspor şampiyon oldu.

Kavacıkspor Halı Saha tesislerinde hafta sonu gerçekleşen turnuva dolayısı ile oldukça renkli görüntüler vardı. Turnuvaya katılan kulüplerin takımları ve maçlarını kalabalık bir veli grubu da takip etti. Turnuva öncesinde 15 Temmuz Destanı için yazılmış eserlerin-marşlarının milli-manevi bir hava oluşturması dikkatlerden kaçmadı.

Turnuvaya katılan takımların sahada yerlerini almasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu, şehitlerimize Fatihalar gönderildi ardından İstiklal Marşı Kavacıkspor Kulübü Sportif Direktörü Murat Yılmaz’ın yönetiminde takımlardaki sporcular ve veliler, davetliler tarafından hep birlikte söylendi.

Turnuvaya Beykoz İlçesi Kulüplerinden Ev Sahibi Kavacıkspor ile birlikte Çubukluspor, Ortaçeşmespor, Paşabahçespor, Çavuşbaşıspor, Soğuksuspor, Rüzgarlıbahçespor, Örnekköyspor takımları ile birlikte ilçe dışından Komşu Ümraniye İlçesinden Ümraniyespor ve Karabekirspor Kulüplerinin takımları da katıldı.

Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Ev Sahibi Kavacıkspor’un Kulüp Başkanı Suat Kılıç, TÜFAD Başkan Vekili Beykoz İlçemizin Değerli Antrenörlerinden Doç.Dr. Mehmet Yorulmazlar, Soğuksuspor Kulüp Başkanı Muammer Aydınoğlu, Çavuşbaşıspor Kulüp Başkanı Yaşar Şahin, Örnekköyspor Kulüp Başkanı İsmail Türkoğlu, Rüzgarlıbahçespor Kulüp Başkanı K.Bayram Taşkıranlar ile birlikte kulüplerin yöneticileri, antrenörleri katılımcılar arasında idi.

10’ar dakikalık ilk maçların ardından, ikinci tur maçlarında süre 15’er dakikaya ve final maçında ise 20 dakikaya çıktı. Minik futbolcuların bir birinden güzel mücadelesi, kendilerini izleyenlerden alkışı fazlası ile aldı. Bu tür organizasyonlarda her zaman rastlanacağı gibi kaybeden takımların minik yüreklerinden bazıları göz yaşlarına engel olamazken, galip takım oyuncuları ve de özellikle gol attıkları anlarında yaşadıkları sevinç ve kutlama anları ise görülmeye değerdi.

Turnuvanın Final müsabakasında Çubukluspor ile Ortaçeşmespor Takımları karşı, karşıya geldiler. Her iki takım oyuncularının çok başarılı bir görüntü sunduğu maçta, yakaladığı fırsatları değerlendirmesini bilirlerken normal süre sonunda eşitlik bozulmadı. Geçilen penaltı atışları sonrasında Eyüp Aktaş Yönetimindeki Çubukluspor Minikleri mutlu sona ulaşan taraf oldu.

Bu sezon Altyapıda Yeni bir yapılanma süreci yaşayan Ortaçeşmspor Takımı ise Antrenörleri Salih Sargın Yönetiminde ikinci olarak yeni dönemin ilk kupasını da kulüp müzesine armağan etmiş oldu. Turnuvanın üçüncüsü ev sahibi Kavacıkspor’un minikleri olurken, dördüncü ise Beykoz dışından katılım sağlayan Ümraniyespor Minikleri oldu.

Turnuvanın ardından düşüncelerini Dost Beykoz'a aktaran Kavacıkspor Kulübü Sportif Direktörü Murat Yılmaz, çok güzel bir organizasyon geçtiği düşüncesinde olduklarını söylerken, “15 Temmuz Destanının 2.Yılına denk düşen Turnuvamıza katılım sağlayan tüm kulüplerimize, onları maçlara hazırlayan Antrenör dostlarımıza ve de davetimize icabet edip gelen Kulüp Başkanlarımıza, Yöneticilerimize, ilçemizin değişik kulüplerinde görev yapan değerli antrenörlerimize, çocuklarını izlemek için gelen saygıdeğer velilerimize şahsım ve kulübüm adına teşekkürlerimi iletmek isterim. Turnuvaya yapma düşüncemize büyük destek veren Beykoz İlçemizin değerli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz Bülent Küçük’e de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Ben bu tür etkinliklerin sıklıkla yapılması düşüncesindeyim. İnşallah Turnuvamız her sene düzenlenecek ve geleneksel hale gelecektir ” diye konuştu.

Spor Servisi

 

15 Temmuz Turnuvası’nda şampiyon Beykoz masterler
Önceki 15 Temmuz Turnuvası’nda şampiyon Beykoz masterler
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi