Kültür

Kastamonuluların Kestane kültürü

Kastamonuluların Kestane kültürü
2014.07.27 00:00
| | |
5868

Kastamonu Bozkurt ilçesi Görentaş Köylüleri kestane şenliğinde buluştu… Her yıl geleneksel olarak yapılan şenliğe bu yılda bölge halkı ve siyasiler kayıtsız kalmadı.

Çukurçayır’da ki dernek lokalinde yapılan şenliğe Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan da katıldı.

Kastamonu kültürünü Beykoz’da yaşatmaya çalışıyoruz

Programda konuşan Görentaş Köyü Dernek Başkanı ve Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Engin Yıldız, Kestane şenliğini dernek olarak 14. kez yaptıklarını ve bu şenlikle Kastamonu kültürünü Beykoz’da yaşatmaya çalıştıklarını kaydetti.

Şenlikte davetlilere ikram edilen kestanelerin Görentaş’tan geldiğini de sözlerine ekleyen Engin Yıldız, bir yıldır dernek başkanı olduğunu ve hemşerilerine ellerinden geldiği kadar hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuz Yılmaz, Beykoz Belediye Meclisi CHP Grup Başkan vekili Erdal Öztürk ve Meclis üyeleri Nevzat Oral, Erdoğan Coşkun Çap ve Muharrem Kaşıtoğlu’nun da katıldığı şenlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te bir konuşma yaptı.

Deprem bölgesine yardım kampanyamız sürüyor

Konuşmasında Van’da yaşanan deprem felaketine değinen Başkan Çelikbilek, Beykoz Belediyesi olarak deprem bölgesi için başlattıkları yardım kampanyasının devam ettiğini ve Beykoz halkının ciddi manada yardım yaptığını kaydederek, teşekkürlerini iletti.

Kastamonuluların birbirlerine karşı sahip çıkma duygularını takdirle karşıladığını da sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, “kestane şenliğini hiç ara vermeden yapan Kastamonuların tebrik etmek lazım” diye konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Beykoz İlçe Başkanı Fatih Sağlam ve AK Parti Kadın Kolları Beykoz İlçe Başkanı Sevim Gülşen’inde katıldığı Kastamonu Bozkurt İlçesi Görentaş derneği Kestane Şenliği’nde Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’de bir kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Aydın Ergün, “Kastamonulular olmasa ne olacak merak ediyorum. Her türlü etkinliği sizler yapıyorsunuz. Onun için ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 88. yılını kutladığımız şu gün hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Engin Yıldız, Görentaş, Kastamonu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"