Kastamonululardan CHP'ye Köçek tepkisi

  • 0
  • 11521
Kastamonululardan CHP'ye Köçek tepkisi
Kastamonululardan CHP'ye Köçek tepkisi
Kastamonululardan CHP'ye Köçek tepkisi
Kastamonululardan CHP'ye Köçek tepkisi
Kastamonululardan CHP'ye Köçek tepkisi

Beykoz Belediye Meclisi Eylül ayı toplantıları başladı… 3 Eylül günü yapılan oturumda, CHP’den Nusret Yılmaz ve Cemal Yavuz izinli sayılırken, AK Parti Grubu tam kadro hazır bulundu…

Başkan Vekili Birzat Mermer tarafından yönetilen oturumda, CHP Grubu’nun vermiş olduğu önergeler, oy birliği ile kabul edilerek ilgili komisyonlara havale edildi.

Belediye Meclisi’nde köçek tartışması…

Gündem dışı söz isteyen AK Parti’nin Kastamonulu Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın, kendi meclis üyelerinin son anda katılmaktan vazgeçtiği, Beykoz Belediyesi’nin Kastamonu’ya yapmış olduğu kültür gezisini, “Belediye Başkanımız Kastamonu’da köçek oynamaktadır” şeklinde eleştirmesine tepki gösterdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın konuşmasını talihsiz ve seviyesi düşük bir eleştiri olarak yorumlayan Kaşıtoğlu, konunun muhatabı Belediye Başkanı gibi gözükse de, programı organize edenin kendisi olduğunu ve 6 CHP meclis üyesinin de geziye katılacağını bildirmelerinden ziyade, otelde rezervasyonlarının dahi yapılmış olduğunu söyledi.

Muhatap tüm Kastamonululardır

Hızır Yılmaz’ın sözlerinin, ne etik, ne siyasi ne toplumsal gerçeklerlerle örtüşmediğini ve siyaset yaptığı bölgedeki toplumun gerçeklerinden ne kadar uzak durduğunu net bir şekilde ortaya koyduğunu dile getiren Muharrem Kaşıtoğlu, “İlçe Başkanın Beykoz’da her dört kişiden birinin Kastamonulu olduğunu bilmemesi, biliyorsa bile Kastamonu’yu salt köçek oynanan bir yer olarak değerlendirmesi akıllara zarar bir yaklaşımdır.” dedi.

Bu ziyaret kapsamında, 6 ilçe ve belediye başkanlarını ziyaret ettiklerini ve 19 ilçesi bulunan Kastamonu’da CHP’li bir ilçe belediye başkanı olmadığını söyleyen Kaşıtoğlu,  “Beykoz’da demografik yapıya baktığımızda bu kadar etkin bir hemşeri grubunun kenti olan Kastamonu’nun ziyaret edilmesinin toplumsal ve siyasal faydalarını saymaya lüzum yoktur.” dedi.

Kastamonu’nun tarihinden ve birçok özelliğinden de söz eden Kaşıtoğlu, Kastamonu’nun, Köçeklere meydanı bırakmayan Anadolu Folklorunun efendilerinden Sepetçioğlu Osman Efelerin yurdu olduğun dile getirdi.

Basına neden bilgi veriyorsunuz…

Kaşıtoğlu’nun ardından söz alan CHP’li Meclis Üyesi Nihat Arıcan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in önceki hafta yerel basın mensuplarına bilgi vermesini eleştirdi. Beykoz Belediyesi’nin kiradaki mülklerinden kira alınamayan yerler olduğunu ifade eden Nihat Arıcan, “Beykoz Belediyesi’nin kiradaki mülkleri hakkında bilgi alınamıyor… 30 aydan beri kira alınamayan yerler var. Kılıçlı Köyü’ndeki arazi neden Büyükşehir’e devredildi… Biz bu yer için oy birliği ile karar almadık mı? Bu bilgileri neden basınla paylaşıyorsunuz da bizimle paylaşmıyorsunuz. Bu durumlar bizi üzüyor”şeklinde konuştu.

5 Eylül Çarşamba günü, saat 10:00’da toplanmak üzere Beykoz Belediye Meclisi’ni kapatan Başkan Vekili Birzat Mermer, Mustafa Sezgün’ün ani ölümün kendilerini çok üzdüğünü ve merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine de Sabr-ı Cemil niyaz ettiklerini söyledi.

Oturumu; AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve CHP İlçe Başkan Yardımcısı Selami Özçelik locadan izledi.

Haber Merkezi

Beykoz’a 50 milyon dolarlık yatırım
Önceki Beykoz’a 50 milyon dolarlık yatırım
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz