Kastamonulularda bayram coşkusu

  • 0
  • 19283
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu
Kastamonulularda bayram coşkusu

Beykozlu Kastamonulular Derneği’nin R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda yapmış olduğu bayramlaşma programında coşku dolu saatler yaşandı. Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı programda kavurma ve pilav dağıtıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci ve Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Özçelik’in de hazır bulunduğu program, Beykoz’da faaliyet gösteren Kastamonu ilçe ve köy dernekleri tarafından birlikte organize edildi.

Hava koşullarının olumsuzluğuna rağmen, binlerce Kastamonulunun katıldığı bayramlaşma programı İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu’nun duasıyla başladı.

Programın ilk konuğu ise bölgenin sevilen seslerinden Ayhan Aydın olurken, söylediği türkülerle zaman zaman coşturan zaman zamanda düşündüren, Ayhan Aydın’ın konseri izleyenlerden ilgi gördü.

Ayhan Aydın, herkesin Çanakkale türküsü olarak bildiği ‘Çanakkale İçinde’ adlı türkünün aslında bir Kastamonu türküsü olduğunu ve Kurtuluş Savaşı’nda en çok şehidi Kastamonu’nun verdiğini söyledi.

Davetlilerin davul zurna eşliğinde karşılandığı programın sunumunu yapan Rasim Baskın’ın organizasyonda yer alan Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir, İnebolu Deliktaş-Hacı İbrahim Köyü Derneği Başkanı Mehmet Temel, Anbarcılar Köyü Dernek Başkanı Cemal Şimşek, Görentaş Köyü Dernek Başkanı Mustafa Demirörs ve Köseali-Alantepe Dernek Başkan’ı Cemal Çelik’i sahneye davet etmesiyle başlayan hareket, Kastamonu Deliktaş-Hacı İbrahim Köyü Dernek Başkanı Mehmet Temel’in konuşmasıyla devam etti.

“Birlik ve beraberliğimizin kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının arttığı böylesi anlamlı ve güzel bir günde hemşerilerimizle birlikte olmaktan ilçe ve köy dernekleri adına mutluluk duydum” şeklinde konuşan Deliktaş Hacı İbrahim Köyü Dernek Başkanı Mehmet Temel, “bayramlar; Yüce Allah’ın Müslümanlara ve İslam Alemi’ne lütfettiği sevinç günleridir… Bu günlere kavuşmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz” dedi.

Çalışmalarımızda Allah rızasını gözetiyoruz

Temel’in ardından söz alan Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir’de, yaptıkları tüm çalışmalarda Allah’ın rızasını gözettiklerini ve Kastamonuluları tek çatı altında toplamayı hedeflediklerini kaydederek,  “hemşerilerimize destek olabilmek en büyük mutluluk kaynağımızdır…  Bu güne kadar bizleri anlamak istemeyen insanlara dahi koşarak gitmekten, onlara çiçek vermekten geri durmadık. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” dedi.

Beykozlu Kastamonuluların bayramlaşma programında, Beykoz Kastamonulular Derneği kurucu Başkanı ve Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu’da bir konuşma yaptı. Konuşmasını bayramların anlamı üzerine yoğunlaştıran Kaşıtoğlu, Kastamonuluların 100 yıllık bir geleneği sürdürdüğünü ve bunun kuşaktan kuşağa aktarılan çok önemli bir değer olduğunu kaydetti.

“Geçmişin özlenen güzelliklerini geleceğe taşımak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir, bu anlamda sorumluluğumuz vardır ve gereğini yapmak boynumuzun borcudur” diyen Kaşıtoğlu Beykoz’un, Giresunlu, Ordulu, Ardahanlı, Trabzonlu, Rizeli, Trakyalı ve diğer yöre insanlarından oluşan büyük bir aile olduğunu söyledi. Muharrem Kaşıtoğlu konuşmasını, İnebolulu büyük Türk şairi Orhan Şaik Gökyay’ınbu vatan kimin’ adlı şiirini okuyarak tamamladı.

Programın son konuşmacısı ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Büyük bir salonda bayramlaşma programı yaptıkları için Kastamonuluları tebrik eden Başkan Çelikbilek, bayrama yönelik duygularını tekrarlarken, Kastamonuların şanlı bir tarihi olduğunu ve ortaya konulan bu birlik beraberliğin bu şanlı tarihten geldiğini söyledi.

Bundan sonra Kastamonusporluyum

Konuşması sonrasında, Yücel Çelikbilek’e destekleri nedeniyle çiçek vererek teşekkür eden organizasyon komitesinin Çelikbilek’e birde Kastamonuspor forması hediye etti.

Sırtında Yücel Çelikbilek yazan formayı alan Başkan, “bundan sonra Kastamonusporluyum”şeklinde espri yaptı.

Geleneksel hale gelen Kastamonuluların bayramlaşma programı yine bölgenin sevilen seslerinden Recep Bal’ın konseriyle devam etti.

Haber Merkezi

Polenezköy, Avrupalı gençleri ağırladı
Önceki Polenezköy, Avrupalı gençleri ağırladı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz