Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.

  • 0
  • 17809
Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.
Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.
Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.
Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.
Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.
Kastamonulular 'YOLA DEVAM' dedi.

Kastamonulular Kavacık Assroom’da adeta şov yaptı.

Bin beş yüzü aşkın Kastamonulunun Assroom’da Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e verdiği açık destek Çelikbilek’e duygulu anlar yaşattı.

Bin beş yüzü aşkın Kastamonuluyu akşam yemeğinde bir araya getiren organizasyon komitesi Muharrem Kaşıtoğluİsa Sucuoğlu ve Mehmet Temel’den oluştu.

Davul zurnalarla karşılanan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Beykoz seninle gururduyuyor” tezahüratlarıyla salona girdi. Hınca hınç dolu salonda masaları tek tek gezerek yüzlerce Kastamonuluyla tokalaşan Başkan Çelikbilek kendisine ayrılan sandalyeye güçlükle ulaşabildi.

Programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Ünlü İşadamı Remzi Gür, Kızılay Genel Sekreteri ve İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, İstanbul Milletvekili Ahmet Haldun Ertürk, Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi DrYaşar Çelik, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Beykoz’da yaşayan Kastamonulular katıldı.Sunuculuğunu Rasim Baskın’ın yaptığı programda açılış ve selamlama konuşmasını AK Parti Beykoz Belediye ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu yaptı. Kaşıtoğlu okuduğu Kastamonu insanının Kurtuluş Savaşı’ndaki fedakarlıklarını anlatan anonim şiirle salondaki yüzlerce insanı adeta büyüledi.Şiirin ardından Muharrem Kaşıtoğlu sözlerine şöyle başladı; “Yücel Çelikbilek’in çok önemli bir özelliği var. Kastamonulularla özel bir muhabbeti vardır. Kastamonu’nun malumunuz 19 ilçesi var. Tosya ve Taşköprü en kalabalık ilçeleri ve nüfusları 40 bin civarında. Beykoz 70 bin Kastamonu kökenli insanıyla Kastamonu’nun en büyük ilçesi sayılabilir alında.

Yücel Çelikbilek de Kastamonulular açısından böyle özellikli bir ilçenin Belediye Başkanı. Sayın Başkan Kastamonu’nun ilçeleriyle ilgili pek çok talebimize olumlu karşılık vermiş ve daima elinden geleni yapmıştır. Malumunuz 30 Mart’ta çok önemli bir seçim var. Tarihin birçok döneminde olduğu gibi 30 Mart’ta da Kastamonulular doğru tercihlerini yapacak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da milli değerlere ve millet iradesine sahip çıkacaktır. Bu seçimlerde 10 Kastamonulu arkadaşımız AK Parti’den Meclis Üyesi Aday Adaylığına başvurdu.” şeklinde konuşan Kaşıtoğlu Kastamonulu aday adaylarını kürsüye davet etti.

Salonda bulunan Kastamonulu Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları şu isimlerden oluştu; Cemalettin Şahin, Engin Yıldız, İlhan Tekant, Nevin Çalışkan, Resul Rençber, Şeref Sarıkaya, Yılmaz Özdemir.Kaşıtoğlu sözlerine şöyle devam etti, “ağırlıklı olarak AK Parti’ye sahip çıkan ve demografik dağılımda en önde olan Kastamonu seçmeninin Belediye Meclisi’nde hak ettiği şekilde yer bulabilmesi için İlçe Başkanımızın ve Belediye Başkanımızın ellerinden geleni yapacakları konusunda inancımız tamdır.”  

Kaşıtoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Kemal Akar, Milletvekili Ahmet Haldun Ertürkve İş Adamı Remzi Gür kısa birer selamlama konuşması yaparak Başkan Çelikbilek’e 30 Mart seçimleri için başarılar dilediler ve Kastamonulu hemşerilerinden AK Partiye ve Yücel Çelikbilek’e destek olmalarını istediler.Programın son konuşmacısı Yücel Çelikbilek oldu. Çelikbilek yoğun alkış ve tezahüratlarla sahneye gelirken, “Beykoz seninle gurur duyuyor” tezahüratları salonu adeta inletti.

Kastamonu’ya ve Kastamonu insanına özel bir muhabbet duyduğunu dile getiren YücelÇelikbilek Beykoz’da bu kadar yoğun bir Kastamonu nüfusuyla yaşamaktan her zaman büyük bir mutluluk duyduğunu, bunun bir ayrıcalık olduğunu dile getirdi.

Çelikbilek, 1994-99 döneminde Belediye Başkanı olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam ederken, 10 yıl süren İBB Danışmanlığı görevinin ardından 2009-2014 döneminde tekrar Belediye Başkanı olma ve Beykoz’a hizmet etme ayrıcalığına kavuştuğunu belirtti.Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti; “bu dönemde Beykoz’da çok önemli hizmetler yaptık. Önemli projeler yaptık. Kimini hayata geçirdik, kimiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ancak Mülkiyet ve imar çalışmalarında adeta destan yazdık. Yüz bin Beykozlu kardeşimizi arazi sahibi yaptık. Evlerinin tapularını veriyoruz.

“Yaptığımız indirim 1,25 katrilyondur”

Yapmış olduğumuz imar planlarıyla da ellerini güçlendirdik. Milli Emlak’tan devraldığımız bu arazilerin sizlere satışında net % 50 indirim yaptık. Bunun yanında 60 ay da vade imkânıyla sizlere ödemede kolaylık sağlamaya çalıştık. Yapmış olduğumuz % 50 indirimin karşılığı tam olarak 1 katrilyon 250 trilyon TL’dir. 100 bin insanımıza böldüğümüzde kişi başına 12 bin 500 TL her bir vatandaşımızın cebinde kalmış oluyor. Bu sizler için yapılmış çok özel bir çalışmadır. Türkiye’nin başka hiç bir yerinde olmayan bir uygulamadır. Sayın Başbakanımızın özel izniyle, bizlere duyduğu özel muhabbetiyle gerçekleştirilmiş büyük bir fırsattır.“Dar gelirliler için 10 bin konut yapacağız”

Diğer yandan Belediyemizin kasasına girecek olan parayla da 5 ila 10 bin arasında ihtiyaca göre dar gelirli vatandaşlarımıza uygun sosyal toplu konutlar üreteceğiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Diğer taraftan başladığımız ve proje aşamasında olan projelerimizi de tamamlayarak Beykozlu vatandaşlarımıza hak ettikleri imkânları sunmaya gayret edeceğiz. Bu imkanlarla Beykozlu kardeşlerimizin Beykoz’da daha büyük imkanlara kavuşarak yaşamaya devam etmelerini sağlıyoruz. Biz bu güzel bölgede sizlerle yaşamaya devam etmek istiyoruz. Hiçbir Beykozlu kardeşimizin buradan ayrılmasını istemeyiz. Çünkü Beykoz sizlerle güzel.”


Başkan Çelikbilek’in konuşmasından sonra Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik kendisine bir çeşm-i bülbül hediye ederken, diğer konuşmacılar da hediyelerini organizasyon komitesinden aldı.

Haber Merkezi

Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Önceki Rayiç bedelinizi buradan öğrenebilirsiniz
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?