Kastamonulular yeniden yapılanıyor

  • 0
  • 11312
Kastamonulular yeniden yapılanıyor

Beykoz’un sosyal yaşamına ciddi katkılarıyla bilinen Kastamonulular, Beykoz ve Şile Kaymakamlarıyla Beytaş Restaurant’ta biraraya geldi.

Beykozlu Kastamonuluların, Kaymakam Aydın Ergün onuruna verdikleri kahvaltı davetine yoğun katılım dikkat çekti. Organizasyonunu Belediye Başkan Danışmanları İsa Sucuoğlu, Şeref Sarıkaya ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun yaptığı program, ‘Beykozlu Kastamonulular’ derneğinin kurulması gerekliliğinin konuşulduğu ve karara bağlandığı bir program olması açısından da önemliydi.

Beykozlu Kastamonuluların  Kaymakam Aydın Ergün onuruna verdikleri davette, Ergün’ün yanı sıra, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de yer aldı. Beykoz dışından da önemli Kastamonululara ev sahipliğinin yapıldığı kahvaltıya, Şile Kaymakamı Erdoğan Ülker, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Halim Kanatçı, Türkiye Deri İş Sendikası Genel Başkanı Yener Kaya, KAS-DER Genel Başkan Yardımcısı Remzi Şen, Kastamonu Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz’ın yanı sıra çok sayıda dernek başkanı, muhtar ve işadamı katıldı.

Sunumunu Muharrem Kaşıtoğlu’nun yaptığı programda söz alan Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Kastamonuluların kendisine çok sıcak yaklaştıklarını, onlarla çalışmanın keyif olduğunu söylerken, Kastamonuluların ‘Beykozlu Kastamonulular Derneği’ adı altında örgütlenmesi gerektiğinin altını çizerken, bu örgütlenmenin de Beykoz’da Kastamonu Kültürünün sergilenebileceği bir Kastamonu kültür merkezi açılarak taçlandırılması gerektiğini söyledi ve destek sözü verdi.

Şile Kaymakamı Erdoğan Ülker’de yaptığı konuşmada, Beykozlu Kastamonuluların faaliyetlerinden gurur duyduğunu söylerken, birlik ve beraberliğin artırılmasını ve eğitim gören üniversiteli öğrencilere burs desteği verilmesinin derneklerin öncelikli görevleri içerisinde yer alması gerektiğini söyledi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’de, Beykoz’da Kastamonuluların oldukça örgütlü ve etkin olduğunu görme fırsatını bulduğunu söylerken, konuşmasını kendisinin doğduğu yer olan Ilgaz’ın bir yarısının Kastamonu’nun parçası olduğunu söyleyerek sürdürdü. Ergün sözlerini, Beykoz’da yöre derneklerinin etkin olduğunu, bu tür sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunulmasının gerekliliğinden ve bunun öneminden bahsederek bitirdi.

Davetlilerin dilek ve temenniler bölümünde söz alıp görüşlerini sunma fırsatı buldukları program, iki saat sürerken toplu fotoğraf çektirildikten sonra sona erdi.

Haber Merkezi 

Sevgi Çemberi faaliyetlerine başladı
Önceki Sevgi Çemberi faaliyetlerine başladı
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz