Kastamonulular Beykoz’da temsilde adalete vurgu yaptı

  • 0
  • 4629
Kastamonulular Beykoz’da temsilde adalete vurgu yaptı
Kastamonulular Beykoz’da temsilde adalete vurgu yaptı

Her seçim dönemi tartışma konusu olan STK’ların siyasi talepleri bu seçimde de kendini gösterdi. Beykoz’daki iftarda bir araya gelen Kastamonulular temsilde adalet istedi.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Merkezi ve Beykoz Şubesi’nin birlikte organize ettiği iftar yemeği yine Genel Merkez binasında yer alan Gurme 37 Restoranda gerçekleşti.

Beykoz’da faaliyet gösteren Kastamonu köy dernek başkanları, Kastamonulu muhtarlar ve siyasi partilerden Kastamonulu isimlerin davet edildiği iftar yemeğine KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen ve Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ev sahipliği yaptı.

Her yıl geleneksel olarak organize edilen iftar programının bu yıl deprem bölgesine sağlanan destek nedeniyle sadece köy dernekleri ve muhtarlarla sınırlı tutulduğu ifade edildi.

Dar çerçevede Beykoz'un  dünü, bugünü ve yarını ile birlikte sosyal dayanışma, Milletvekili Genel Seçimleri ve 2024 Yerel seçimleriyle ilgili istişarelerin yapıldığı iftar yemeğinde, İstanbul’un demografik yapısına bakıldığında en fazla nüfusa sahip bölgelerin başında Kastamonu’nun geldiği vurgulandı.

İstanbul’da yaşayan her 10 kişiden 1'inin Kastamonulu olduğu ifade edilen programda, “demokrasinin en temel kriterlerinden biri olan ''Temsilde Adalet İlkesi”nin hayat bulabilmesi adına 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Genel Seçimlerde Kastamonulu adaylara yer verilmesi kaçınılmaz bir gerçektir” denildi.

Kastamonuluların talebi olarak dile getirilen temsilde adalet vurgusunun olmazsa olmaz olarak değerlendirildiği, İstanbul’un tüm seçim bölgelerinde birbirinden kıymetli ve liyakatli aday adayı olan Kastamonulara listelerinde seçilebilecek sıralarda yer veren siyasi partilere tam destek verileceği belirtildi.

Genel seçimlerin hemen akabinde yerel seçimlerin olacağı İstanbul'da, Kastamonulu nüfusun yoğunlukta olduğu ilçelerinde en az 4 belediye başkanının 'Temsilde Adalet İlkesi”nin hayat bulabilmesi adına olmazsa olmaz olduğunun altı çizildi.

Haber Merkezi

Beykoz Dereseki'de Sırmakeş Tesisleri için eleman aranıyor
Önceki Beykoz Dereseki'de Sırmakeş Tesisleri için eleman aranıyor
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz