Kültür

Kastamonulular Beykoz’a Renk Kattı

Kastamonulular Beykoz’a Renk Kattı
2014.08.02 00:00
| | |
7500

Görentaş Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği, 500 Kastamonuluyu İBB Beykoz Koru Tesisleri'ndeki gecede bir araya getirdi.

Görentaş (Gerdiç) Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, Beykoz ve çevre ilçelerden gelen yaklaşık 500 Kastamonuluyu düzenlediği akşam yemeğinde bir araya getirdi. Gecede iki hayırsever Kastamonulu vatandaş tarafından alınan akülü engelli aracı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe'ye teslim edildi. Oruç Denizözer ve Oktay Ağbıyık adlı yürüme engelli iki gencin araçları teslim alırken yaşadıkları sevinç ve heyecan ise görülmeye değerdi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştiren yemeğe, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Yüksek Baki ve Metin Torun, Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyesi ve Dost Beykoz yazarı Erdal Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti İlçe Teşkilatı ve Kastamonulu vatandaşlar katıldı.

Yemeğin ardından kısa kısa konuşmalar yapan Görentaş Köyü Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Mustafa Demiröz, Bozkurt Görentaş Köyü Muhtarı Mehmet Turan, Bozkurtlular Derneği Başkanı Bozkurt Ekeş ve Beykoz KASDER Başkanı Süleyman Çalık birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Dernek Başkanı Engin Yıldız, yaptığı konuşmada kendisinden önce görev yapan yöneticilerinden övgüyle söz ederken, "Bizden önceki kardeşlerimiz abilerimiz bu dernek için çok emek verdi. Onların kaldığı yerden de yaklaşık 5 yıldır biz devam ettiriyoruz"dedi. 2009 yılında Görentaş'daki cami yenilenmesi işini 2 yıl gibi kısa bir sürede bitirdiklerini anlatan Engin Yıldız, önümüzdeki yıl dernek olarak üniversite öğrencilerine burs vermeye başlayacaklarını dile getirdi. 

Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, Beykozlu olmasına karşın ailesinin Kastamonulu olduğunu söylerken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer de Ardahanlı olmasına karşın konuk olduğu Bozkurt Köyü'nde kendisine 'fahri hemşerilik'unvanı verildiğini anlattı.

Gecenin sonunda ise 'Fındık Kurdu' ismiyle tanınan ve Kastamonu'dan özel olarak geceye katılmak üzere Beykoz’a gelen Berna Karagözoğlu sahne aldı. Özellikle minik hayranları tarafından ilgiyle izlenen Fındık Kurdu'ndan sonra sahneye Ahmet Aydın çıktı. Birbirinden güzel şarkılara eşlik eden salondaki Kastamonulular ise eğlencenin tadına doyasıya vardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Engin Yıldız, Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"