Kastamonu eşrafı 3. gün bayramlaştı

  • 0
  • 11631
Kastamonu eşrafı 3. gün bayramlaştı
Kastamonu eşrafı 3. gün bayramlaştı

Kastamonu köy derneklerinin bir araya gelerek düzenlemiş olduğu bayramlaşma programı R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Sosyal ve kültürel anlamada Beykoz’da faaliyet gösteren Kastamonu ilçe ve köy dernekleri bir araraya gelerek, daha önce iki kez yapmış oldukları pilav ve bayramlaşma gününü bu yılda R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde yaptı. Programa çok sayıda siyasetçi, dernek temsilcisi ve muhtar katıldı.

Dost Beykoz yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu’nun da organizasyonunda yer aldığı programın ilk konuşmacısı  Beykozlu İnebolulular Dernek Başkanı Mehmet Temel oldu. Temel konuşmasında, ilçe ve köy derneklerinin parça parça program yapmasındansa bütün dernekler bir araya gelerek, hasret giderdiklerini kaydetti.

Kastanonuluların programında ikinci konuşmacı ise Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu oldu.  “3000 yıllık tarihiyle yoğrulmuş kökleri ulu bir ağaç gibi toprağına bağlı dalların da da; sevgi, saygı, vatanseverlik, mütevazilik, utangaçlık, yüce ahlaklılık ve kahramanlık gibi bugün az bulunan nadide meyveler yetiştiren sevgili Kastamonulular”diye konuşmasına başlayan Muharrem Kaşıtoğlu,  Kastamonu’ya 800 yıldır tek bir düşman ayağının basmadığını kaydederek, bölge tarihine ilişkin önemli bilgiler verdi.

R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nu hınca hınç dolduran Kastamonuluların programında Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve Kastamonuluların programına sağladığı katkı nedeniyle  Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu’na plaket verildi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, plaketini AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in elinden almasının ardından yapmış olduğu konuşmada, kendisinin Çankırı Ilgazlı olduğunu ve Kastamonululara oldukça yakın olduğunu belirterek Kastamonuluların bayramını kutladı.

Yaklaşık 3 saat devam eden ve Beykoz Belediye Başkan yardımcıları Ali Bilir, Yüksel Baki, Meclis üyeleri Ömer Şener, İhsan Sabri Öksüz,  BBP  Beykoz İlçe Başkanı Özer Güneş, Rüzgarlıbahçe Mahalle Muhtarı Ahmet Okumuş, Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu, ve Yeni Mahalle Muhtarı Cemal Kahraman’ın da katılmış olduğu programın organizasyonunda yer alan dernekler ise, Çatalzeytin, Bozkurtlular, İnebolu Deliktaş Hacı İbrahim Köyü, Azdavaylılar, Koşmapınar, Anbarcılar, Görentaş, Ortasökü ve Köseali Alantepe’den oluştu.

Beykoz’da yaşayan Kastamonuluların bayramlaşma programında, yine bölgenin sevilen seslerinden Ilgaz sahne aldı.

Haber Merkezi

Ergül’ün en büyük eseri hizmete açıldı
Önceki Ergül’ün en büyük eseri hizmete açıldı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz