Yaşam

Kaskını tak, hayata güvenle bak!

Kaskını tak, hayata güvenle bak!
2014.08.19 00:00
| | |
4465

‘Trafikte gençlik hareketi’ kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu çalışmaya ilçe okullarından Paşabahçe Ahmet Ferih İnal Anadolu Lisesi’de destek verdi.

Kaskını başına tak, hayata güvenle bak’ sloganıyla hazırlanan kampanya 16-24 yaş arası motor kullanıcılarının daha bilinçli sürüş sağlaması amacıyla okul öğrencileri tarafından hazırlandı.

Kampanya sorumlusu öğretmen Şennur Kocavira, okul öğrencilerinin de katılımıyla kampanyanın tanıtılmasını amaçlayan kısa bir film çektiklerine dikkat çekerek şunları söyledi:

Milli Eğitim Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu bu etkinlik Türkiye çapında gerçekleştiriliyor. Bulunduğumuz bölgede ve özellikle Beykoz’da gençlerin motora olan eğilimi oldukça yüksek, bizde gençleri bilinçlendirmek amacıyla okulumuzda öğrenim gören dört öğrencimizle birlikte bu çalışmanın içine girdik. İlk önce kısa bir filmle başladık. Çalışmalarımız ilerleyen zamanlarda farklı etkinliklerle devam edecek” şeklinde konuşan Kocaviragençlerden motor kullanırken oldukça dikkatli olmalarını istedi.

Çalışmada gönüllü olarak görev alan katılımcı öğrenciler, İlayda Alişan, Ayşenur Şengün, M. Talha Dikici ve Oğuzhan Bilgiç, öğretmenleri öncülüğünde böyle bir çalışma yapmaktan zevk aldıklarını ifade ettiler.

Sorumlu öğretmen Şennur Kocavira öncülüğünde yapılan bu çalışma ileriki günlerdeBeykoz’da eğitim – öğretime devam eden altı okulu gezerek hem yaptıkları çalışmayı anlatacak hem de öğrencilerin motor kullanımında bilinçlendirmek amacıyla sunum yapacak.

Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Lisesi öğrencilerinin de destek verdiği kampanyanın 45 günsüreceği kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi, Ayşenur Şengün, İlayda Alişan, Oğuzhan Bilgiç, Şennur Kocavira, Talha Dikici, Paşabahçe

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"