Kaşıtoğlu, üniversite gençliğine seksenleri anlattı

  • 0
  • 6537
Kaşıtoğlu, üniversite gençliğine seksenleri anlattı
Kaşıtoğlu, üniversite gençliğine seksenleri anlattı
Kaşıtoğlu, üniversite gençliğine seksenleri anlattı
Kaşıtoğlu, üniversite gençliğine seksenleri anlattı

Marmara Üniversitesi'nde 'Dönem Konferansları' başladı. Konuklar arasında Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'da vardı.

Aynı zamanda, '60'lar hikaye, 70'ler terane, 80'ler şahane' ve 'Yazmış Bulunduk' isimli kitapların yazarı olan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü'nde üniversiteli gençlere seksenli yılları anlattı.

Konferansa kitabının içeriğiyle alakalı bir sunumla başlayan Kaşıtoğlu, kitabının ilk baskısını 2006 yılında çıkarmış ve 16. Baskısı raflarda hala yerini koruyor.

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü tarafından düzenlenen 'dönem konferansları'nın üçüncüsünde Kaşıtoğlu, 'Nasıl başlanır ki bu kitabı anlatmaya, kendine has bir dönemi anlatmak öyle kolay mıdır? Yüzyıl içindeki en karmaşık ve ilginç kuşaktır 80'ler...' cümleleriyle başladığı kitabını ve seksenli yıllarda başından geçen anılarını anlattı. Yaklaşık iki saat süren konferansta ahşap radyolardan Espardil'e, Gel Tezkere Gel'den Sevimli Hayalet Casper'a kadar seksenli yıllara özgü birçok başlık ele alındı.Doç. Dr. Erbay Akboğa'ya bir de imzalı kitap hediye eden Kaşıtoğlu, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Marmara Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen dönem konferanslarının konuğu olduk. Bu tarz bir konferansı daha önce Celal Aras Anadolu Lisesi'nde de yapmıştık. Tabi lise gençliği ile üniversite gençliği bir olmuyor. Kitabımda bahsettiğim konular üzerinden seksenli yılları ve o yıllara dair unutulmayacak en azından unutulmaması gereken konulara değindik."

Karşılıklı soru cevap ile son bulan programın ardından Yazar Muharrem Kaşıtoğlu, katılım gösteren gençlere '60'lar hikaye, 70'ler terane, 80'ler şahane' kitabını hediye etti.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673

Amerikalı sanatçı Beykoz’da sanat eseri yaptı
Önceki Amerikalı sanatçı Beykoz’da sanat eseri yaptı
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz