CHP’li belediyelere neden kayyum atanmıyor?

  • 0
  • 11657
CHP’li belediyelere neden kayyum atanmıyor?
CHP’li belediyelere neden kayyum atanmıyor?

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, PKK'ya taşeronluk yapan, 82 belediyeye atanan kayyum, CHP'li belediyelere neden atanmıyor?" dedi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı, Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen oturumda Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi Seyit Ali Gündoğmuş'un Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ahmet Şık'ın yargılanması ve HDP'li 82 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili sözlerine cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen oturumda Kaşıtoğlu, Meclis Üyesi Gündoğmuş'un sözlerine vakit yetersizliği nedeniyle son oturumda cevap veremediklerini ve Gündoğmuş konuşurken,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, konuşma yapıyor diye düşündüğünü ifade etti.

-"Algı yaratmak istiyorsunuz, yemezler!"

Kaşıtoğlu konuşmasında, "Seyit Ali bey 12 Eylül ile başladı sonra 'Ahmet Şık'ın FETÖ ile ne alakası var? Bu ülkede yargılanıyor' dedi. Şaşırdım, Seyit Ali Bey bunu bilgisizlikten mi söylüyor yoksa başka bir şeyden mi emin olamadım. Ahmet Şık zaten FETÖ'den yargılanmıyor ki, baktığınız zaman görürsünüz. Ahmet Şık, şu anda terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanıyor. Seyit Ali Bey, herhalde bunu bilmiyor, biliyorsa da başkasının sözcülüğünü yapıyor burada. Ahmet Şık, terör örgütü PKK'nın propagandasını yapmaktan yargılanıyor Ahmet Şık'ın, neler yazdığını Cumhuriyet Gazetesi'nde nasıl yazılar yazdığını, nasıl tweetler attığını bir zahmet sosyal medyaya girin bakın. FETÖ'den yargılanmıyor ki ama burada algı yaratmaya, yönetmeye çalışıyorsunuz. Bunu yemezler Seyit Ali bey, bundan vazgeçin" ifadelerini kullandı.

Kaşıtoğlu Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmasında Seyit Ali Gündoğmuş, İçişleri Bakanlığı tarafından 82 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili sözlerini ağır sözlerle eleştirdi.

-"CHP'li belediyelere neden kayyum atanmıyor?"

Kayyum atamalarıyla ilgili "CHP'li belediyelere neden atanmıyor, çünkü PKK'ya böyle bir destekleri yok. HDP'li belediyelere taşeronluk yaptıkları" için kayyum atandığı görüşünü savunan Kaşıtoğlu, "Yine devam etti Seyit Ali bey, '82 tane belediyeye kayyum atandı, nerde özgürlük, nerede demokrasi?' dedi. 82 tane belediyeye doğru kayyum atandı. Neden atandı Seyit Ali bey? Bunları da bir araştırın, bir sürü vatan evladının şehit edildiği bombalı saldırıların kanallarını kazmaktan, yolsuzluk yapmaktan, PKK'ya taşeronluk yapmaktan kayyum atandı. Niye CHP belediyelerine kayyum atanmıyor? Neden atanmıyor?" dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'da bir sihirli el
Önceki Beykoz'da bir sihirli el
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar