Kaşıtoğlu’nun kaleminden CHP’li Cavit Gül

  • 0
  • 14137
Kaşıtoğlu’nun kaleminden CHP’li Cavit Gül
Kaşıtoğlu’nun kaleminden CHP’li Cavit Gül
Kaşıtoğlu’nun kaleminden CHP’li Cavit Gül

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, hakkında çeşitli iddialarda bulunan Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cavit Gül’e veryansın etti.

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cavit Gül, Belediyedeki bir usulsüzlük nedeniyle Muharrem Kaşıtoğlu’nun görevden alındığını iddia etmiş, bunun Sayıştay kararıyla kesinleştiğini söylemişti.

Cavit Gül’ün yapmış olduğu açıklamalara cevap veren Muharrem Kaşıtoğlu ağır ifadeler kullandı.

“Adamlık kalibresi düşük olanlar!”  

Genel olarak adamlık kalibresi düşük olanlara cevap vermeme gibi bir anlayışı olduğunu vurgulayan, lakin bu anlayışının, bu duruşunun bazıları tarafından acizlik, cevap verememe gibi değerlendirmelere muhatap olduğunu söyleyen Kaşıtoğlu, “desturumuz, Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibidir” ifadelerinin altına şu sözleri yerleştirdi:

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!”

Muharrem Kaşıtoğlu yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Her şeye rağmen bu prensibimizden olabildiğince vazgeçmeme hedefindeyiz.

“Üzerimizden reklam peşinde koşanlar”

Cevap verme durumunda kaldığımız konu, üzerimizden reklam peşinde koşan ve bundan bir türlü vazgeçmeyen Cavit Gül isimli meclis üyesinin temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp ortaya koyduğu asılsız iddia hatta iftiraları ile ilgilidir.

Bu iddia ve iftiralarıyla ilgili her türlü hukuki yolu kullanmalarına ve her seferinde haksız çıkmalarına rağmen yine gündeme getirmiştir. Gündeme getirdiği tarih çok manidardır.

Önce sizlere duyarlılık abidesi ve kamu hakları savaşçısı bu kişinin kamu yararına yaptığı işlerin bazılarından bahsedeyim: 

“MHP, AK Parti sonra CHP”

CHP Meclis Üyesi Cavit Gül, MHP’ de başlayan siyasi yolculuğu sonrası,  AK Parti durağına uğramış, şahsi talepleri AK Parti’de kabul edilmedi. (olayların ve konuşmaların birebir şahidi olarak biliyorum) Beykozluya hizmet aşkı ile tutuşan Cavit Gül, AK Parti’den istediğini alamamanın moral bozukluğuyla CHP’nin yolunu tutmuştur. MHP, AK PARTİ derken CHP. Orada istediğini almış olacak ki, (aldı) bir süreliğine o durakta kalmaya karar vermiştir.

“Cavit Gül’ün muhtarlık dönemi”

Cavit Gül, Ali Bahadır Köyü Muhtarlığı döneminde skandal faaliyetler yapmıştır. Muhtarlığın tüzel kişiliğinin verdiği yetkileri tamamen şahsi çıkarlarına tahvil etmiş, şaibeli pek çok işe & belgeye imza atmıştır.

“41 bin m²’lik aynı araziyi iki farklı kuruma kiraya verdi”

Köy tüzel kişiliğine ait olan, yani kamunun, yani halkın malı olan 41 bin metrekarelik (6 nizami futbol sahası büyüklüğü) araziyi aynı dönemde iki farklı kuruma kiralamış ve haksız şahsi çıkar peşine düşmüştür.

Bu kadar büyük ve değerli arazileri kamu menfaatini hiçe sayarak aylık sadece 300 lira bedelle kiraya vermiştir. 2012 yılından sonra ise kiranın 1500 lira olacağı yazılmıştır. Beykoz’un en güzel yerlerinden birinde 41 bin metre kare devasa araziyi gözünü kırpmadan bedavaya yakın fiyata kiraya vermiştir. Bunun adı kamunun malının peşkeş çekilmesi değil de nedir?

“Lise mezunu Cavit Gül, üniversite mütevelli heyetinde olmak istedi”

Muhataplarıyla yaptığı sözleşmelere tamamen kişisel çıkarlarını gözeterek özel şartlar adı altında maddeler koydurmuştur. Bırakın akademik kariyeri, sadece LİSE MEZUNU olan Cavit Gül, üniversite ile yapılan sözleşmeye şahsına ücret alabilmek için “Cavit Gül üniversitenin danışma kurulunda olacaktır” maddesini yazdırmıştır. Neredeyse bedavaya bu değerli araziyi kiralayan üniversite yönetimi de, bu isteği kabul etmiştir.

Bununla da yetinmeyen Cavit Gül, sözleşme süresi dolmadan 41 dönümlük bu değerli araziyi bu sefer de sadece 4000 liraya başka bir kuruma kiralayarak ayrı bir usulsüzlüğe imza atmıştır.

Yine özel bir madde koyduran lise mezunu Cavit Gül, bilim üreten üniversitenin mütevelli heyetinde adının olması şartını koymuştur ki, bir üniversitenin mütevelli heyetinde olanların genelde ortaklar olduğu bilinir.

“Cavit Gül yangından mal kaçırmıştır”

Cavit Gül, 2012’de yürürlüğe giren, fakat öncesinde kamuoyu tarafından maddeleri bilinen, köyleri mahalleye dönüştüren ve muhtarlardan yetkiyi alan yasa yürürlüğe girmeden hemen önce, apar topar 2. sözleşmeyi yapmış ve adeta yangından mal kaçırmıştır.

“İşyerini yasayı çiğneyerek büyütmüştür”

Yine aynı Cavit Gül, milletimizin Boğaziçi imar sınırında evine, işyerine çivi bile çakamadığı bir dönemde sahilde bulunan işyerini birilerinden aldığı güçle, görmezden gelinerek ve elbette yasayı çiğneyerek sürekli büyütmüştür.

“Vatandaşın sorunların tek bir çözüm üretememiştir”

Meclis üyesi olarak vatandaşın sorunlarına dair tek bir çözüm üretmeyen Cavit GÜL, meclis üyesi kimliğini kullanarak kendi menfaatleri söz konusu olunca çok mahir olduğunu defalarca göstermiştir.

Cavit Gül’ün yıllardır süren ve paçasını kurtaramadığı skandal mahkeme konularına şimdilik girmeyeceğim.

Yukarıda sözünü ettiğim iddialarımın hepsinin belgeli olduğunu da ayrıca belirtmek isterim.

Beykoz’da AK Parti’nin ilçe kongresinin arefesinde, tamamen hedef gözeterek ortaya attığı ve hukuk ve Sayıştay müfettişleri tarafından aklanmış, kamunun 1 kuruş dahi zarara uğramadığı bir işi tekrar gündeme getirmek ve istifamı buna bağlamak çok manidardır.

Üstelik bunun kamunun menfaatlerini her seferinde hiçe saymış biri tarafından tezgahlanması traji-komik bir durumdur.

“Yıllarımı AK Parti’ye verdim”

Yıllarını AK Parti’ye veren insanları ekarte etmek, 2019’ da Beykoz’u “yüce menfaatleri” doğrultusunda dizayn etmek isteyen suni AK Partililerin, AKP’lilerin ve hatta AK Partiye oy dahi vermemiş çıkar odaklarının işbirlikçiliğine soyunanları biz gayet iyi biliyoruz. Biz kimlerin âli menfaatleri için kimlerle iş tuttuğunu iyi biliyoruz.

Biz, Aralık 2001 yılından itibaren hangi noktada duruyorsak o noktada durmaya devam ediyoruz. Bizim AK Parti hikâyemiz 17 yıllık bir hikâyedir. Mahalle teşkilatlarında başlayan ve bugünlere gelen, emekle, çok ama çok çalışarak ve torpilsiz yazılan bir hikâye.

Dün orada, bugün burada, yarın başka yerde olanlara, ilke gözetmeksizin hazan yaprağı gibi oradan oraya savrulanlara Nazım Hikmet’in diliyle cevabımız şudur:

“Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma! Aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak” 

“Korkunun ecele faydası yok”

Biliyorum korkuyorsunuz, biliyorum ölümüne kıskanıyorsunuz. Emin olun ki korkunun ecele faydası yoktur.

Bizim yüce Beykoz halkına veremeyeceğimiz bir hesabımız yoktur.

Ey Beykoz’u şahsi çıkarları doğrultusunda dizayn etmeye çalışanlar! Bunu başaramayacaksınız. Aday olmamama ve hatta dostlarıma “ben istemiyorum” dememe rağmen (ki hala istemiyorum) şahsımı ön seçimde verdikleri oylarla açık ara birinci çıkaran teşkilatıma teşekkürü borç bilirim.

AK Parti teşkilatıyla ve yüce Beykoz halkı ile kurduğumuz gönül köprüsünü asla ve asla yıkamayacaksınız! Çünkü sizin hayallerinizin bittiği yerde Muharrem Kaşıtoğlu’nun gerçekleri başlar ki, sizler bunu gayet iyi biliyorsunuz.

Ey Cavit Gül ve avanesi, tüm Türkiye’nin bildiğini siz bilmez misiniz ki, Muharrem Kaşıtoğlu Sayın Melih Gökçek ile ilgili yazdığı, asla pişmanlık duymadığı twiti sonrası af dilemediği için istifa etmek zorunda kalmıştır.

Bilirsiniz bilmesine. Ama böyle onurlu bir duruşu siz asla yapamayacak olduğunuz için fena halde kıskanırsınız. Şunu unutmayın, biz sizler gibi koltuklardan beslenenlerden olmadık, biz sizler gibi; dün o partinin, bugün bu partinin, yarın başka bir partinin kapısında yatmadık. İşte bu yüzden koltuklarımızı bırakırken vatandaşa hizmet etmenin rahatlığıyla bırakabildik. Ama siz bu duyguyu da bilemezsiniz.

Bir Rumen atasözü var, bunu asla unutmayın. “Köpekler istedi diye atlar ölmez” Biz kendi kendimize ölmesini biliriz.

Utanma ve vicdan gibi kavramlardan alabildiğine uzak olan Cavit Gül ve yancılarının bu topluma hizmet envanteri ile şahsımın bu topluma hizmet envanterinin takdirini yüce kamuoyuna bırakıyor, hukuki haklarımı da sonuna kadar kullanacağımı bu vesile ile belirtmek istiyorum.

“HASBÜNALLAH VE Nİ’MEL VEKİL’’

Saygılarımla / Muharrem Kaşıtoğlu

Beykoz Dernekler Birliği'nin demokratik çözümü
Önceki Beykoz Dernekler Birliği'nin demokratik çözümü
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz