Kaşıtoğlu’nun gündemi yine dertlerle doluydu

  • 0
  • 9401

SP Beykoz Belediye Başkan Adayı ve İBB meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, İBB Meclisi’nde yine zehir zemberek bir konuşma yaptı.

Engellilerin, servisçilerin ve taşeron emekçilerin sorunlarını İBB Meclisinde dile getiren Kaşıtoğlu, 50 bin servisçinin İstanbul halkının hayatını kolaylaştırmak ve ekmek paralarını kazanmak için yoğun İstanbul trafiğinde mücadele ettiklerini kaydetti.

Servisçilere plaka tahdidi

“Servisçilik taşıt kartları, yetki belgeleri gibi konularında devreye girmesiyle sistem olarak oturmuş,  Servis sektörü kontrol altına alınmış ve tamamen denetlenebilir bir duruma gelmiştir.” diye konuşan Kaşıtoğlu,  “Plaka tahdidi kararı almamız yakıt zamları, krediler ve diğer giderlerle boğuşan servisçi esnafımızın yüzünü güldürecek ve adaletli bir sistem ortaya çıkmış olacaktır. İstanbul dışında diğer tüm büyük şehirlerimizde uygulama da olan bu sistemle İstanbullu servisçiler adına kabul edilemez bir negatif ayrımcılık söz konusudur.” dedi.

Taşeronlara ikramiye

Taşeron çalışanların sorunlarına da değinen Kaşıtoğlu, “geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren taşeron yasası çerçevesinde İBB bünyesinde kadroya alınan personeller, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen hâlen diğer kadroluların yararlandığı yıllık 4 maaş ikramiye haklarından yararlanamamaktadırlar. Personelimiz arasındaki çifte standartlı bu haksızlık en kısa zamanda giderilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Engelli çocuklarımıza sahip çıkılmalı

Muharrem Kaşıtoğlu konuşmasında, İBB’nin yüzme havuzlarından yararlanan engelli öğrencilerin yararlanma saatlerinin okul saatine denk geldiğini ve engelliler için okul saatlerine denk gelmeyecek şekilde düzenleme yapılmasını istedi.

“Hayatları çok çok zor olan bu çocukların ve ailelerinin çocuğun 15 yaşına gelmesi ile kaderlerine terk edilmeleri vicdanları yaralayan bir durumdur.” diye konuşan Kaşıtoğlu, “Uzmanlara göre özellikle otizmli bireylerin yapabildikleri ve pozitif etkileri fazlasıyla görülen yegane faaliyet yüzme faaliyeti  iken, İBB’nin bu uygulamasını değiştirmesi bu insanların hayatına dokunmak açısından paha biçilmez bir değer ortaya koyacaktır.”

Haber Merkezi

Beykoz’da bağımlılıkla mücadele çabaları
Önceki Beykoz’da bağımlılıkla mücadele çabaları
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır