Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi

  • 3
  • 18453
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi
Kaşıtoğlu'na Beykoz'da cepsiz ceket giydirildi

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, Kavacık Beyaz Saray'da halkın karşısına çıktı.

Muharrem Kaşıtoğlu'na şeffaflığın simgesi olan cepsiz ceket giydirilen programa, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'da telefonla bağlanarak Kaşıtoğlu'na başarı dileklerinde bulundu.

Yaklaşık 1000 dolayında insanın takip ettiği toplantıya, SP İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer, İl Başkan Yardımcısı Fatih Akdağoğlu, AGD Beykoz İlçe Bşk. Rıza Gik, TÜGVA Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, parti yöneticileri, mahalle muhtarları muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde kullanılmak üzere hazırlanan 'Muharrem Kaşıtoğlu' için özel olarak hazırlanan şarkı da bestecisi Ammar Acarlıoğlu tarafından seslendirildi. Katılımcılar tarafından çok beğenilen şarkı tezahüratlar üzerine tekrar seslendirildi.

Kaşıtoğlu'nun konuşmasını yapmak üzere çıkmış olduğu sahnede, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim tararından kendisine şeffaflığın simgesi olan cepsiz ceket giydirildi.

Kaşıtoğlu, "Beykoz diğer ilçelerden farklı olarak kocaman arkadaşlıkların ve dostlukların kurulabildiği bir köy. Beykozlu olmak; sadece 45 mahallenin ismini sayabilmek değil. Hemşerilerinin ruhunu bilmektir. Beykozlu olmak; yolda gördüğüne ismiyle selam verebilmektir. Beykozlu olmak; onların dertleriyle hemhal olabilmektir. Sonradan Beykozlu olunmaz. Buranın havasını derinlikle solumak gerekir." dedi.

Konuşmasında, Beykoz’da yaşanan istihdam sorunundan söz eden Kaşıtoğlu, bu sorunun çözümüne yönelik tarımı geliştirmek için başta köylüler olmak üzere bu işle meşgul olmak isteyen tüm vatandaşları destekleyeceğini söyledi.

Bunun dışında yeşil alanları korumak şartıyla bir oto sanayi sitesi kurmak istediklerini ve cam sanatı başta olmak üzere, el sanatları merkezleri kurulacağını belirtti.

Eğitimin olması gereken noktada olmadığının altını çizen Kaşıtoğlu, buna yönelik öncelikle öğretmenlerin Beykoz’da rahat bir şekilde barınabilmeleri için imkan sağlayacağının sözünü verdi.

Engelli rehabilitasyon merkezi kurmayı planladığını söyleyen Kaşıtoğlu, bununla ailelere destek olmayı amaçladığını, gençlerin muhtelif bağımlılıklarla tanışmamaları adına daha önce başarılı çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaları daha geniş bir çerçevede hayata geçireceğini kaydetti. Kaşıtoğlu, Beykoz'da spor alanlarının artırılacağını ve maksimum faydanın hedeflendiğini anlattı.

Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz

Programın açılışını yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, “Bu süreçte Saadet Partisi'ne ve adayımıza sahip çıkan bütün Beykozlulara teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdiği konuşmasında, "sizlerin teveccühüyle 1 Nisan’dan itibaren Beykoz’a Gazi Başkan gelecek. Halkın hizmetkarı olacak. Beykozlunun, Beykoz’da kalması için çalışarak sizlere hizmet edecek.” dedi.

"Milli Görüş'üm Kurucusu Necmettin Erbakan'dır"

“Her şeyin aslına, özüne dönme vakti geldi. Milli Görüşçülük Saadet Partili gibi olur. Milli Görüş’ün kurucusu Necmettin Erbakan’dır. Onun da tek gayesi maddede ve manada güçlü bir Türkiye'dir" diye konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer,  "Şu anda büyük bir kriz yaşanıyor. Hükümet algı operasyonuyla umut dağıtıyor. Saadet Partisi Beykoz’da, İstanbul’da, Türkiye’de seçimleri kazanacak ve yeniden adil düzene geçilecek. Zeytinburnu’nun haline bir bakın. O güzelim Zeytinburnu gökdelenlerden nefes alamayacak halde. Beykoz’un böyle olmasını istemeyiz. Bu iktidar sınıfta kalmıştır. Muharrem Bey’i seçerseniz Beykozlu olarak siz kazanacaksınız.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Abdullah Sevim'den Beykozluluk vurgusu

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim'de, konuşmasında Beykozluluk vurgusu yaparak, “Sizler yola Beykozlu Başkan diyerek çıktınız. Beykoz’a Muharrem Kaşıtoğlu’nun nasip olmasını diliyorum. Şimdiden hayırlı olsun. Beykoz’un müteahhitler tarafından değil, Beykozlular tarafından yönetilmesini istiyorsak elbirliğiyle çalışıp Muharrem Kaşıtoğlu’nu başkan seçeceğiz." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu ise bir çok konuya temas ettiği konuşmasında, başkan seçilmesi durumunda hayata geçirmek istediği projelerini anlattı.

Kaşıtoğlu, konuşmasında daha önce mensubu olduğu AK Parti'yi de zaman zaman eleştirdi.

“Sonradan Beykozlu olunmaz”

“Kardeşlerimizin söylediği gibi Beykoz’u Beykozlu başkanın yönetmesi çok önemli bir kavram. Beykoz diğer ilçelerden farklı olarak kocaman bir köy. Burada içeriden ya da dışarıdan olmak fark ediyor. Beykozlu olmak sadece 3 bin 300 sokağını bilmek veya 45 mahallesinin adını sayabilmek değil. Beykozlu olmak hemşerilerinin ruhunu bilmek, onları isimleriyle tanımak, dertleriyle dertlenebilmektir. Sonradan Beykozlu olunmaz.”

Ben bir projenin ürünüymüşüm

“Bazılarına göre ben bir projenin ürünüymüşüm. Ben Beykozluların projesiyim. Ben bu milletin projesi olmakla gurur duyuyorum. Benim en büyük vaadim, Beykozlunun Beykoz’da kalmasıdır.”

Beykoz'un kaderini Beykozlular yazacak

“Beykozluların kaderini Beykozlular kendileri yazacak. 3-5 müteahhidin yazmasına izin vermeyeceğiz. Yerinde dönüşümle Beykozlu Beykoz’da kalacak. Bunu sağlamanın yolu içinizden olan bu kardeşinize sahip çıkmaktır. İstihdam en önemli sorunlardan biri. Bunu ortadan kaldıracağız. Beykoz tarıma çok uygun arazileriyle, bu konuda desteklenmesi gereken bir ilçe. Başta köylülerimiz olmak üzere, tarım yapmak isteyen tüm hemşerilerimizi destekleyeceğiz. Çok büyük bir kooperatif kurarak tarım ve hayvan ürünleri merkezi haline getireceğiz. Böylelikle istihdam sağlayacağız ve İstanbul’un sağlıklı beslenmesine katkı koyacağız.”

Beykoz'a oto sanayi sitesi

"Beykoz’un yeşilini koruyarak bir oto sanayi sitesini de Beykoz’a kazandıracağız. Cam sanatı başta olmak üzere, kuracağımız el sanatları merkezlerimizle pek çok Beykozlu’ya iş imkanı sağlayacağız. İstanbul’da 39 ilçe arasında kişi başına düşen yeşil alan sıralamasında ikinciyiz. Son sıradaki ilçe Zeytinburnu. Biz Beykoz’un yeşilini betona teslim etmeyeceğiz.”

İhaleler şeffaf ve canlı yayın yapılacak

Beykoz maalesef eğitim noktasında istenen noktada değil. Öğretmenlerimiz Beykoz’da barınma sorunu çözemedikleri için en kısa sürede buradan kaçıyorlar. Beykoz Belediyesi olarak yapacağımız sosyal konutların ilkini öğretmenlerimize uygun fiyattan kiraya vereceğiz. Bu da benim öğretmenlere sözümdür. Beykoz Belediyesi olarak her mahalleye kreş açacağız. Çok cüzi ücretlerle çocuklarınızı buralara gönderebileceksiniz. Her okulun temizlik personelini Beykoz Belediye olarak ben istihdam edeceğim. Bağımlılık meselesiyle ilgili ben Kent Konseyi Başkanıyken, 100 bin imza topladık. TBMM’ye götürdük ve teslim ettikten bir hafta sonra TBMM’de Bağımlılık Mücadele Komisyonu kuruldu. Çalışmalarına devam ediyor. Bunu Beykoz başardı. En çok mağdur olan vatandaşlarımız engellilerin anneleri olduğunu biliyorum. Beykoz Belediyesini kazanırsak çok donanımlı engelli rehabilitasyon merkezini yapacağız. Gençlerin bağımlıkla tanışmamaları için spor alanlarımızı artıracağız. Spor kulüplerimize gerekli tesisleri kazandıracağız. Yapacağımız iki spor salonundan birini hanımlara tahsis edeceğiz. Biz şeffaf belediyecilik yapacağız. Tüm ihalelerimiz canlı olarak yayınlanacak.”

"Beykoz'u betona teslim etmeyeceğiz"

Beykoz yeşil alana sahip İstanbul’un 39 ilçesinden ikincidir. Korkarım ki Beykozlular yanlış karar verirse ikincilik elden gider. İstanbul’da yeşil alanı en düşük ilçe hangisi? Kişi başına düşen; 0.8’lik oranı ile Zeytinburnu. Bunlar halı sahada olabilir bu arada. Bunları ben söylemiyorum, istatistikler söylüyor. Sonuncu sırada Zeytinburnu, ikinci sırada Beykoz. Allah’ın izniyle biz bunu koruyacağız. Yeşili betona teslim etmeyeceğiz.

İş, aş korkusu üzerinden siyasi baskı

Bu salonda olup bize desteğini göstermek isteyen binlerce kardeşimiz ekmek parasını kaybetme korkusu yüzünden maalesef buraya gelemiyorlar. İnsanları ekmeğiyle korkutanları Allah’a havale ediyorum. Biz Saadet Partisi olarak beklentilerinizin hiçbirini istismar etmeyeceğiz.

Kaşıtoğlu Ailesi tebrik etti

Kaşıtoğlu konuşmasının ardından, Saadet Partili yöneticilerle el ele tutuşarak partilileri selamladı. Daha sonra Kaşıtoğlu'nun, Babası Mustafa Kaşıtoğlu, annesi Melek Kaşıtoğlu, eşi Nimet Kaşıtoğlu ve oğlu da sahneye gelerek kendisini tebrik etti.

Oy arttırmak için değil, kazanmak için çalışacağız

Programın sonunda, telefonla aracılığı ile Beykoz'a bağlanan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'da, Beykoz'da olmayı çok arzu ettiğini fakat, uçağın Kayseri’de zaman kaybettiğini ifade ederek, katılamadığını belirtti.

"Önemli bir seçime gidiyoruz. Oylarımızı artırmak için değil, kazanmak için çalışacağız." diye konuşan Karamollaoğlu, "adayımız Muharrem Kaşıtoğlu’nu tebrik ediyorum. İstanbul bizim en önemli. Bu nedenle çok ciddi çalışmaya ihtiyaç var. El birliğiyle 31 Mart’a kadar çalışacağız.” dedi.

Haber Merkezi

Van’ın vatansever gençleri Beykoz’dan yola çıktı
Önceki Van’ın vatansever gençleri Beykoz’dan yola çıktı
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (3 Yorum)

Nihat (6 yıl önce)

Başkan yardımcılığı yaptı. Akrabalarını belediyeye soktu. İnanmaya muharremin kardeşi kim desin hemen gösterirler.

emine okutan (6 yıl önce)

e tabi cepsiz ceket giyecek yapacağını yaptı dünyalığını halleti ;) valla şundan kurtulduk ya kurban kesmemiz lazım

demokles (6 yıl önce)

arkadaş bu siyaset nasıl bir iğrençliktir hala çözebilmiş değilim.15 senedir başkan yardımcısıydın;bu bahsettiğin vaadleri kaç kere gündeme getirdin acaba belediye meclisinde.el birliği ile beykozu 30 sene geri getirdiniz;hala şunu yapacağız bunu yapacağız diyip milletle alay ediyorsunuz.

Yorum Yaz