Kültür

Kaşıtoğlu, kitap fuarında Beykoz Masalı’nı anlattı

Kaşıtoğlu, kitap fuarında Beykoz Masalı’nı anlattı
27.04.2018 16:38
| | |
4735

Foto galeri

Meclis Üyesi ve Yazar Muharrem Kaşıtoğlu “4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda”, çocuklar tarafından çok sevilen yeni kitabı “Beykoz Masalı”nı anlattı.

Beykoz Masalı, ailesini kaybeden ve yolu Beykoz’a düşen Yavru Martı’nın Bilge Martı’yla tanışması ve onun rehberliğinde ilçede yaptığı heyecanlı yolculuğu konu ediyor. Dost olan iki martı yolculuklarında ilçenin doğal ve tarihi güzellikleriyle kültürel mirasına, insani değerlerine tanıklık ediyor.

“Beykoz’u tanımak isteyenler için iyi bir rehber”

Beykoz Masalı’yla ilçeyi çocuklara tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçladığını ifade eden Muharrem Kaşıtoğlu: “Bu güzel ilçeyi yeterince bilmiyoruz. Geziyoruz, bakıyoruz fakat görmüyoruz.  Önünden defalarca geçtiğimiz İshak Ağa Çeşmesi’nin işlevine dikkat etmiyoruz. Bahçesi’nde dolaştığımız Hidiv Kasrı’nın tarihiyle çok ilgilenmiyoruz. Yıldırım Beyazıt Anadoluhisarı Kalesi’ni niye yapmış bilmiyoruz. Bu kitapta 7’den 70’e herkes kendine cevap buluyor. Pek çok önemli noktayı anlatmaya çalıştık. İlçemizi sıkılmadan masal diliyle çocuklara sevdirmeyi amaçladık. Kitabımız kısa sürede çocuklar tarafından benimsendi ve içselleştirildi. Beykoz’u tanımak isteyenler için Beykoz Masalı ve iyi bir rehber.” dedi.  

Etkinlikte çocuklarla sohbet eden ve kitabını imzalayan Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Masalı’nda anlatılan mekân ve tarihi yerler hakkında bilgiler verdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Meclis Üyesi, Yazar, Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz 4. Çocuk Kitapları Fuarı, Beykoz Masalı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"