Kaşıtoğlu gençlere 80’leri anlattı

  • 0
  • 9086
Kaşıtoğlu gençlere 80’leri anlattı

Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu geçtiğimiz günlerde 8. baskısı yapılan “60’lar Hikaye, 70’ler Terane, 80’ler Şahane” adlı kitabını anlattı.

Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu AK Parti Gençlik Kolları’nın organize ettiği programda geçtiğimiz günlerde 8. baskısı yapılan “60’lar Hikaye, 70’ler Terane, 80’ler Şahane” adlı kitabını anlattı.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yılmaz’ın da katıldığı söyleşide Kaşıtoğlu bir taraftan 80’li yılların güzelliklerini ve kitabının serüvenini anlatırken, diğer yandan gençlerin o döneme ilişkin sorularını günümüzden çarpıcı örnekler vererek anlattı.

Kaşıtoğlu, gençlerle yaptığı söyleşide kitap okumanın önemi üzerinde dururken “sosyal ve kültürel kimliğimizi bulabilmemiz için mutlaka kitap okumalıyız. Okuduğumuz kitaplar bize daha iyi konuşma, kendini ifade edebilme, çevre ile ilişkileri geliştirme ve bilgi-birikimimizi arttırmak gibi olmazsa olmaz hasletlerimize büyük katkı koyacaktır. Bu sebeple kitap okumayı boş zamanları değerlendirmek olarak görmemeliyiz. Aksine kitap okuyabilmek için fırsatlar üretmeliyiz” dedi.

Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu kitabıyla ilgili yaptığı değerlendirmede 80’li yılların gençliğinin sahip olduğu değerlere karşı günümüz gençliğinin handikaplarını analiz ederken; “80’li yılların çocukları misket, çelik-çomak, kuka gibi oyunlarla enerjisini boşaltırken; sevgi, saygı, dayanışma ve komşuluk ilişkilerini doğal ortamında öğreniyor, bu oyunlarla hayal gücümüzü geliştiriyorduk. Şimdinin çocukları maalesef dört duvar arasında, bilgisayarın sanal dünyasına hapsolmuş durumda. Bu açıdan baktığımızda 80’li yılları şahane olarak değerlendiriyorum” şeklinde konuştu. 

Soru-cevap şeklinde devam eden söyleşide Kaşıtoğlu, gençlerin o dönemle ilgili merak ettiklerini, günümüz gençliğinin sosyal ve kültürel gelişiminde yaşadığı eksiklikleri de etkili bir dille ifade etti.

Haber Merkezi

Beykozlu Giresunlular SİS Dağı’na çıkacak
Önceki Beykozlu Giresunlular SİS Dağı’na çıkacak
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz