Kaşıtoğlu Beykoz’da popülizmden zafer bekliyor

  • 12.01.2019 19:18
  • Güncelleme: 12.02.2020 17:19
  • Okunma: 15683 kez
  • Yorum: 4
Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu kendi mahallesinde Kastamonulu hemşerilerine seslendi.
Kaşıtoğlu Beykoz’da popülizmden zafer bekliyor

Kastamonu Bozkurt İlçesi Dernekler Birliği’nin, Yenimahalle Kardeşler Düğün Salonu’nda organize ettiği toplantıya SP İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İl Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Özgür, Selman Yücel Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı Mustafa Dikmen gibi isimler hazır bulunurken, Kaşıtoğlu’nun babası Mustafa Kaşıtoğlu ve annesi Melek Kaşıtoğlu’da toplantıyı izleyenler arasındaydı.

Kaşıtoğlu konuşmasında, Kastamonuluların İstanbul’da nüfusun yüzde 12’sini oluşturduklarını, buna rağmen haklarını alamadıklarını ve İstanbul’da Kastamonulu Belediye Başkan Adayı olmadığını ifade ederek, Saadet Partisi’nin Beykoz’da haklarını teslim ettiğini kaydetti.

“Beykoz’da en isabetli kararı verdik”

SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’da konuşmasında, Saadet Partisi olarak 50 yıldır yeryüzünde hakkın ve adaleti temsil ettiklerini ifade ederek, “Milli Görüşçüler, Beykoz’da en isabetli kararı verdiğimize inanıyoruz. Bizler İstanbul’a ihanet ettiğini söyleyenlerin önümüzdeki dönemde Beykoz’da yalanı, talanı, dolanı durdurmak için inançlı kadroları omuz omuza getirmeye çalıştık. AKP Genel Başkanına da teşekkür ediyoruz. Beykozlu seçmenlerin sağduyusunu hiçe sayarak gönderdiği aday Saadet Partisi bayrağını Beykoz Belediyesine asmamıza vesile olacak.” dedi.

“1 Nisan’da AK Parti’ye şaka”

Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı Mustafa Dikmen de destek açıklaması yaptığı konuşmasında, “Muharrem Başkan neredeyse biz oradayız. Çıktığımız bu yolda sonuca ulamayı temenni ediyorum.  1 Nisan’da AK Partiye şakamızı yapmayı umuyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Kaşıtoğlu’nun yüzüne baka baka eleştirdi”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Muharrem Kaşıtoğlu’nun AK parti’de 17yıl siyaset yaptığını ve AK Parti’den geldiğini unutarak, yüzüne baka baka AK Parti’yi beceriksizlikle suçladı.

“Ülkemizi 16 yıldır yönetemeyen iktidara 31 Mart’ta sandıkta dur diyeceğiz. Ülkemizin gündemi poşetler değildir. Mahkemelerimizde adalet yok. Ülkemizin gündemi işsizlik. Diplomalı işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. Gelir dağılımında adalet yok. Terör her geçen gün ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Dış politikada Amerika’nın oyuncağı olduk. Bu ülke sadece AKP’nin ülkesi değil. Ülkemizin toprakları boş duruyor, tarım yapmak için Sudan’dan toprak kiralıyoruz.” ifadelerine yer veren Sevim, “Tarım ürünleri ithal, daha da vahimi saman ithal. Ondan sonra diyorlar ki, ülke kalkındı. 31 Mart’ta başta Beykoz olmak üzere İstanbul’da yeniden Milli Görüş bayrağı dalgalanacak.” dedi.

“Yenimahalle’den kutlu bir yürüyüş başlatıyoruz”

Muharrem Kaşıtoğlu’da konuşmasında, doğduğu Yenimahalleden kutlu bir yürüyüş başlattıklarını ve bu yürüyüşün 31 Mart’ta Beykoz Belediyesi’ne Saadet mührünün vurulmasıyla bir ivme kazanacağını kaydetti.

“Bugüne kadar gücüm yettiğince hakkın mücadelesini verdim. Haklı olduğun zaman hiç kimseye boyun eğmeyeceksin. Eğilirsen hem hakkını hem şerefini kaybedersin.” diye konuşan Kaşıtoğlu, “İstanbul nüfusunun yüzde 12’si Kastamonulu. Bu demografik yapıda karşılığı 10 milletvekili olmalı. Ama yok. 98 milletvekili içinde bir tane Kastamonulu milletvekili var. İstanbul’da 40 belediye başkanı var. Bunun 26 tanesi AK Parti Belediyesi. Yüzde 10’nunu temsil ediyoruz. En az 3 tane belediye başkanı olması gerekir. Ama hiç yok. Bizim istediğimiz hakkın teslim edilmesi.” dedi.

“Parti meselesini bir kenara bırakıyoruz”

Kaşıtoğlu şöyle devam etti: “Parti meselesini bir kenara bırakarak 31 Mart gecesi tüm Beykozluların hakkını alıyoruz. Biz bu güne kadar yapılan hizmetleri en üst noktaya taşımak hedefindeyiz. Beykoz’da gideceği yeri navigasyonla bulan bir belediye başkanı ister misiniz? Beraber bu kutlu yolda yürürsek eğer, 31 Mart’ta Beykoz’a çağ atlatacağımız konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Beykozlu 31 Mart’ta kaderine oynuyor.”

Haber Merkezi

Yorumlar (4 Yorum)

cenk (4 yıl önce)

Çok isabetli bir karar olmuş Hem Muharrem bey için , hem de Saadet partisi için . İnşallah kazanır Beykoz'u .

İlhan (4 yıl önce)

Ak partiye saldirarak oy alacağinizi sanıyorsanız bende bir kastamonuluyum ve muharrem beyde beni iyi tanir Boyle söylemler devam ederse çok zor dostum çok zor ak sevdama dokundurmam Herkes geldiği yeri bilsin

Fatma (4 yıl önce)

emine okutana ithafen; at gözlüğünü çıkartma sen. akepe de menfaatin varsa: menfaatçisin. Yoksa körsün... (üç nokta)

emine okutan (4 yıl önce)

yemin ediyorum tiksindim:):):):) hele kürsüde eliyle yaptığı işaret. ulan bu kadar nasıl samimiyetsiz oluyorsun be muhareem? bir de kastamonuluları salak yerine koyman yok mu? biz senin gibi davasını satacak adam mıyız lan? yok kastamonulular istifa edecekmiş oldu canım başka emrin var mı?

Yorum Yaz