Kültür

KAS-DER'in kongresi düğün gibiydi

KAS-DER'in kongresi düğün gibiydi
2014.07.27 00:00
| | |
7472

KAS-DER Kastamonular Derneği Beykoz Şube Kongresi Paşabahçe Mutlu Düğün Salonu’nda yapıldı.

Kongreye çok sayıda iş adamı, siyasi ve vatandaş katıldı. Çanakkale Savaşı ile ilgili sinevizyon gösterisi ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Erol Şahin, kâtip üyeliklerini ise Mustafa Demirörs ve Nurten Aysu yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okunan Yasin-i Şerif ve yapılan dua sonrası açılış konuşmasını kısa tutan KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, 25 yıldır varlığını devam ettiren KAS-DER’e verilen destekleri nedeniyle teşekkür ettiği konuklarına, birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Amacımız Kastamonululara yardımcı olmak

“Süleyman Çalık, Biz işimizi iyi yaptığımızda bize destek veren büyüklerimizi burada görmekten son derece memnun oldum… Amacımız, Beykoz’da yaşayan Kastamonuluları kucaklayıp onlara yardımcı olmak.. Onun için kongremiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’de Kastamonulu olmadığını fakat Kastamonuluların fahri hemşerisi olduğunu ifade ederek, hemşerileriyle beraber olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Başkan Sefer, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Sinan Aktaş ise, “ben bir siyasi partinin başındayım. Ama Kastamonuluyum. Buralara göçmüş bir kardeşinizim. Onun için durumu iyi biliyorum. Ülkemize daha iyi sahip çıkalım, çalışalım” şeklinde konuştu.

SP Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz ise Kastamonulu olmanın rahatlığıyla konuştuğunu ifade ederek, “ilk kez bu kadar rahat konuşuyorum. Çünkü Kastamonuluyum. Kastamonu Çanakkale için önemli bir şehir. Kastamonulu olmak bize zevk veriyor. Kastamonu İstanbul’da en çok nüfusa sahip olmasına rağmen yeterince temsil edilmiyor. Artık buna çalışalım. Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet

“Kastamonu’nun kurtuluşu yok, çünkü Kastamonu kahraman bir şehir” ifadelerini kullanan MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, Birlik beraberlik her şeye yeter. Bu birlik beraberlik hiç bozulmasın.” dedi. Emanet kongrenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar

Kongreye bir AK Partili olarak değil, bir Kastamonulu olarak katıldığını ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, “39 ilçede KAS-DER’in şubesi var, bu çok güzel bir şey. Yücel Çelikbilek’te, Beykoz’da yoğun olan Kastamonululara hizmet ediyor. O’da bir Kastamonulu sayılır. Biz Kastamonulular artık geliyoruz, artık bizde varız” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yapmış olduğu konuşmada, anlamlı bir kongrede olduklarını, günün 18 Mart olmasının da ayrı bir önemi olduğunu söyledi.

“Kastamonulular bizim hemşerimizdir. Bizim ülkemizin tümü birdir, beraberdir. Bizim insanımız saftır, temizdir. Kastamonulular bu ülkeyi idare ediyor. İnsanın nerede doğacağı bilinmez ki, bu Allah’ın takdiridir” şeklinde konuşan Çelikbilek, “insan anasını babasını, ırkını seçemez. Ben kimseyi yöresel olarak ayırmak istemiyorum Ne mutlu ki Beykozluyuz, bu bayrak altında toplanırsak ne mutlu bize.” dedi.

Başkan Çelikbilek, uzun süredir Beykoz’da iki dernek olarak faaliyet gösteren Kastamonuların birleşmesini isteyerek, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Tek liste ile gidilen kongrede Süleyman Çalık Başkanlığa yeniden seçilirken, kongerey katılan 500 isim arasından göze çarpanlar şunlar oldu:

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar,

Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer,

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,

CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagehan Akan,

Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Nevin Çalışkan, Av. Yüksel Baki,

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş,

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emenat

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz,

HAS Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun,

CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Yener Kaya,

Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Dernek Başkanı Adem Öztürk,

Beykoz İl Dernekler Birliği Başkanı Ali Kemal Kılıç,

Sinoplular Derneği Başkanı Adnan Çeliker,

Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya,

Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Servet Şahin,

BİSK Başkanı Asım Özdemir,

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz

Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri

Engin Yıldız,

Hayrullah Usta,

Hüseyin Karababa,

Muharrem kaşıtoğlu,

Mustafa Topçu,

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Ali Emanet, Beykoz, Burhan Öz, Kemal Akar, Sinan Aktaş, Süleyman Çalık, Yücel Çelikbilek, KAS-DER

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"