KAS-DER Genel Merkezi Beykoz’da 2 adaylı kongre yaptı

  • 0
  • 2874
KAS-DER Genel Merkezi Beykoz’da 2 adaylı kongre yaptı
KAS-DER Genel Merkezi Beykoz’da 2 adaylı kongre yaptı
KAS-DER Genel Merkezi Beykoz’da 2 adaylı kongre yaptı
KAS-DER Genel Merkezi Beykoz’da 2 adaylı kongre yaptı

Genel Merkez binası Beykoz Rüzgarlıbahçe’de bulunan KAS-DER büyük kongresini yaptı.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KASDER), 21. Olağan Genel Kurulu Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksinde gerçekleşti. Dernek Merkezinin Beykoz İlçesinde olmasının ardından gerçekleşen Genel Kurula ilgi büyük oldu.

21. Olağan Genel Kurulda Divan Başkanlığını Kastamonulu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk yaptı. Divanda görev yapan üyeler ise Ercan Kader, Av. Feyyaz Eskioğlu, Av. Dilara Göldereve ve Av. Gökçe Güz oldu.

Divanın teşekkülü sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Genel Kurul için belirlenen tüm maddeler geçilip ibra edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler Genel Kurula katılım sağlarken yoğun programından dolayı kısa bir konuşma yapıp Genel Kurulun hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Genel Kurulda konuşma yapan AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay Kastamonu iline ait veriler ile sunduğu bir konuşmada bulundu. Uluay EYT ile emeklilik hakkı kazanan dahil diğer gurbette yaşayan özellikle emekli hemşerilerini Kastamonu'da yaşamaya davet etti.

Kastamonu’muz önemli bir turizm şehridir

Uluay Genel Kurulda yaptığı konuşmanın bir bölümünde ise “Kastamonu'muz önemli bir turizm şehridir, maden şehridir, orman şehridir, tarım şehridir, sanayi şehri de olacaktır. Kış turizmi için Ilgaz, yaz turizmi için yaylalarımız kanyonlarımız, sahilimiz değerlendirilmeyi bekliyor” diye konuştu.

Uluay, Kastamonu’nun sağlık hizmetlerinden, yaşam kalitesinden, sanayi ve OSB yatırımlarından, Kastamonu’nun doğal ve ekonomik potansiyelinden, sanayi ve demiryolu projesinden bahsetti.

Genel Kurulda yarışa giren iki adayın belirlenen süre zarfında 15'er dakikalık konuşma süresi verildi. 

Genel Kurulda yaptığı konuşmada kendi dönemlerinde "Ben değil biz anlayışının” hakim olacağına vurgu yapan Başkan Adaylarından Rahmi Sezer, Kastamonuluların artık Genel Kurul ve Kastamonu günlerinde buluşacak döneminin olmayacağını, sosyal hayatın her daim içinde olacaklarını söyledi. İkinci konuşmayı yapan isim mevcut Başkan Remzi Şen oldu.

Konuşmaların ardından geçilen oy verme işleminde kuyruklar oluştu. Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) 21. Olağan Genel Kurulunda toplam 458 oy kullanıldı. Bunların196 tanesini mevcut başkan Remzi Şen, 262'sini ise Rahmi Sezer aldı ve Sezer yeni dönemin Başkanı oldu.

Bayrampaşa Şube Başkanlığı görevinde bulunan Rahmi Sezer, KAS-DER Genel Merkez Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmıştı. 

KAS-DER Genel Merkez Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

Rahmi Sezer,

Adem Ova,

Alina Şanlı,

Cemal Çelik,

Emine Çelik,

Ali Rıza Yıldırım,

Ercan Alioğlu,

Erol Şahin,

Hakan Kuzuahmet,

Hasan Ali Çetin,

Hüseyin Sel,

İbrahim Şengül,

Murat Bal,

Mehmet Akyıldız,

Murat Saygın,

Mustafa Terzi,

Muhammed Kaynar,

Nedret Apaydın,

Nihat Aygün,

Nihat Sezer,

Niyazi Kütük,

Nuri Uçar,

Nuri Uz,

Osman Tellioğlu,

Ahmet Gündoğdu,

Ramazan Söyünmezoğlu,

Recep Özdemir,

Sadık Yılmaz,

Salim Mıstaçoğlu,

Sami Yapar,

Semih Yeliz,

Sevim Özsoy,

Şenol Özdemir,

Şerafettin Ay,

Vedat Berber,

Yunus Kökden,

Yaşar Kartal,

Ziver Kader

MarmaRun Koşusu Beykoz’da sporcuların akınına uğradı
Önceki MarmaRun Koşusu Beykoz’da sporcuların akınına uğradı
EURO 2024 heyecanı Beykoz Sahilinde yaşanacak
Sonraki EURO 2024 heyecanı Beykoz Sahilinde yaşanacak