KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu

  • 0
  • 6727
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu
KAS-DER Genel Başkanı, gazetecilerle buluştu

AK Parti Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Remzi Şen, Beykoz basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Beykoz Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık ile birlikte AK Parti Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Remzi Şen, yaklaşık iki ay önce açılan Likoz Kafe’de düzenlediği kahvaltıya Beykoz’un yerel basın mensuplarını davet etti.

Belediye Başkan Aday Adayı Remzi Şen, kariyerinden bahsetti.

“Beykoz’la ilgili düşüncelerimiz var”

Uzun yıllar siyaset yaptığını vurgulayan Şen, “Ben uzun yıllar siyaset yaptım. Doğru Yol Partisi kurulduğu zamanlarda Doğru Yol Partisine girdim. Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. Mahalle Başkanlığı yaptık. Daha sona doksan dört yılında Bağcılarda İlçe Başkanı oldum. Doksan dokuz yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisinin Bağcılar Belediye Başkan Aday Adayıydım. O seçimleri kaybettik. Akabinde Doğru Yol Partisi İstanbul teşkilatına getirildim. Daha sonra bir müddet siyasete ara verdik. 2012 yılında AK Partiye üye oldum. AK Parti teşkilatında bir faaliyetimiz olmadı. İşimize yoğunlaştık. Kastamonu dernekleri gibi yerlerde çalışmalar yaptık. Bu dönemde böyle bir yolculuğa çıktık Beykoz’la ilgili düşüncelerimiz var” dedi.

Şen, basın mensuplarıyla sohbet havasında geçen toplantısı sırasında aday adaylığına kalkışma nedenini açıkladı.

“Beykoz’un bence hangi açıdan bakarsanız bakın İstanbul’un en güzel ilçesi olmasına rağmen en geri durumda kalmış bir ilçesidir aynı zamanda. Bu yüzden burada yapılacak çok şey var. Bizde kendimizde bu yapılacak şeyleri yapacak iradeyi, gücü gibi birikimleri görüyoruz. O yüzden böyle bir adaylığa kalkıştım” diye konuştu.

Aynı zamanda Kastamonu Dayanışma Derneği Genel Başkanı da olan Remzi Şen konuşmasında Kastamonu’nun İstanbul’daki dernekleri hakkında bilgi verdi.

“Kastamonulu kardeşlerimizin gözü üzerimizde”

Kastamonuların İstanbul’da yaklaşık beş yüz elli derneği olduğunu dile getiren Şen, “İstanbul’da yaklaşık bir milyon sekiz yüz bin civarında Kastamonulu yaşıyor. Bu Kastamonuların İstanbul’da yaklaşık beş yüz elliye yakın derneği var. Bu derneklerle alakalı bunların en önde geleni Kastamonu Dayanışma Derneğidir. Bu derneğinde İstanbul’da şu anda otuz iki tane şubesi var. Otuz iki ilçede. Ben şu anda da bu derneğin genel başkanlığını yapmaktayım. Dolayısıyla İstanbul’daki yaşayan bir buçuk, iki milyon Kastamonulu kardeşimizin de gözü bizim üzerimizde” ifadelerini kullandı.

 AK Parti Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Remzi Şen, Beykoz’la olan bağlantısını anlattı.

Beykoz’a 2004 yılında geldiğini söyleyen Şen, “Beykoz’a ben 2004 yılında geldim. 2004 yılında Burunbahçe’de Kara Fırın diye bir mekan açmıştık. Onu 2008’e kadar sürdürdük. 2009’da da Kavacıkta Başköşe diye bir yer açtık. Sonra orayı da kapatıp kiraya verdik. Benim ofisim de burada, evim de burada. 2007’den beri burada yaşıyorum ve burada oy kullanıyorum” diye konuştu.

Şen, Beykoz’un genel sorunlarından bahsetti.

“Çözülmeyen meseleler var”

Beykoz’da 2004’ten beri AK Parti belediyeciliğinin devam ettiği gerçeğini dile getiren Şen, “AK Parti kazanmak istiyorsa beni aday göstermeli. Burada 2004’ten itibaren AK Parti belediyeciliği devam ediyor. 2004-2009 Muharrem Başkan, o günden bu güne kadar da Yücel Başkan görevdeler. Beykoz zor bir yer. Şu açıdan zor bir yer. 2b’leri olan, tapu problemi olan, yapılaşmanın çok çarpık olduğu, gecekondulaşmanın arttığı zor bir yer. Ama buna rağmen bizim belediyelerimiz burada önemli işlere imza attılar. Çözdükleri meseleler var. Tabi Çözülmeyen meseleler de var. En azından 2b problemi halledildi. Tapu problemi noktasında büyük adımlar atıldı. Tabi sonuca bakılıyor. Bütün bunların sonucunda Beykoz’da bir imar planı çıkmaması büyük bir eksikliktir. Bunun giderilmesi gerekiyor” dedi.

Remzi Şen, Beykoz’da son 10 yıldır yapılamayan imar planları hakkında konuştu.

“Ortaya güzel bir kent çıkarılabilir”

Şen, “ Son 10 yıldır imar planlarının yapılmaması aslında bir avantaj. Çünkü dikkat ederseniz İstanbul’un birçok ilçesi yoğun yapılaşmayla katledildi. En azından Beykoz bu negatifliği bu şekilde pozitif bir hale çevirebilir. Bu planların olmaması beklide Beykoz’u çarpık bir yapılaşmadan kurtarmış olmuştur. Dolayısıyla Beykoz’un bu doğal güzelliklerine uygun bir imar planı ile birlikte ortaya çok güzel bir kent çıkarılabilir. Biz de bunu yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

KAS-DER Genel Başkanı, Beykoz’daki işsizlik probleminin nasıl giderebileceğini açıkladı.

“Bir yerlere varmak lazım”

“Beykoz eğitim noktasında bir eğitim üssü olabilir. Bir sağlık merkezi olabilir. Tarihi dokusuyla, inanç dokusuyla bir turizm, kültür, sanat merkezi şeklinde Beykoz’u yönlendirmemiz lazım. Böyle yapılır ise hem Beykoz’daki işsizlik problemi halledilecektir. Beykozlu çalışmak için Beykoz’un dışın çıkma ihtiyacı bile duymayacaktır. Bu yönde büyük projeleri düşünerek büyük adımlar atarak bir yerlere varmak lazım” diye konuştu.

“Spor kulüplerine çok sıcak bakarız”

Sporun çok önemli bir şey olduğu düşüncesini savunan Şen, “Spor çok önemli bir şeydir. Özellikle gençler için. Beykoz 1908 A.Ş. daha önce süper ligde birincilikte oynamış bir kulüptür. Mutlaka özellikle futbol bizim toplumumuzda çok önemli bir yer tutuyor. Bu konuda sadece Beykoz’a değil buradaki bütün amatör spor kulüplerine belediyenin destek vermesi gerekiyor. Beykoz’un bir spor, kültür, sağlık, turizm, eğitim kenti haline gelmesi lazım. Dolayısıyla biz amatör spor kulüplerine çok sıcak bakarız” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz özel bir maça ev sahipliği yaptı
Önceki Beykoz özel bir maça ev sahipliği yaptı
CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Sonraki CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz