Spor

KAS-DER Beykoz Turnuvası başladı

10.08.2015 19:41
| | |
4553

Kastamonulular Derneği Beykoz Şubesi tarafından organize edilen Geleneksel Kasder Beykoz Futbol Turnuvası hafta sonunda gerçekleşen müsabakalar ile başladı.

Turnuva öncesinde gerçekleşen açılış programında üzerinde Kasder Beykoz Şube Logosu bulunan pasta kesimi gerçekleşti. İlk günkü maça çıkan takımların ülke çapında gerçekleşen hain saldırılarda şehit düşen asker ve polislerimiz için açtığı pankart alkış aldı.

AÇILIŞ MAÇI BOL GOLLÜ GEÇTİ...

Paşabahçe Stadında başlayan KASDER-Beykoz Şubesi Futbol Turnuvasında iddialı ekiplerden Mutluder, son derece rahat bir müsabakanın ardından Örnekköy karşısında sahadan 6-1 galip ayrıldı. Yıllardır yan yana oynamış olmanın avantajını maç boyunca fazlası ile kullanan Kalede Tuncay-Arif-Emre Aygün-Bayram-Erdem-Yasin-Fırat Emre-Enes-İbrahim-Olcay-Yahya'dan kurul bir 11 ile sahaya çıktı. Sonradan oyuna dahil olan isimler ise Anıl Çekingen-Furkan ve Samet idi. Mutluder Takımını galibiyete taşıyan gollerden üçünde Olcay'ın diğer üçünde ise Arif Üstün-Anıl Çekingen ve Yasin'in imzaları vardı.

İlk günün diğer maçında ise Görentaş, İncirköy'i 2-1 mağlup etmeyi başardı. Turnuva öncesi oldukça iddialı mesajlar veren İncirköy almış olduğu bu mağlubiyetin üzüntüsünü fazlası ile yaşadı.

İKİNCİ GÜN MAÇLARI DA ZEVKLİ VE HEYECANLI GEÇTİ

KAS-DER Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen Dostluk Futbol Turnuvasında hafta sonunun ikinci maç gününde Koşmapınar Takımı ile Zerzavat 2-2 beraberlikle ayrıldı. Günün diğer maçında Ambarcılar, Köseali Takımını 3-2 mağlup etti. Her iki karşılaşma da oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçerken, tribünlerde yer alan takımların sempatizanları desteklerini esirgemedi.

BAŞKAN SÜLEYMAN ÇALIK’DAN MESAJ VAR

Geleneksel KAS-DER Beykoz Futbol Turnuvası ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Kasder Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, “Öncelikle Turnuvamızı hayırlı-uğurlu olmasını Kastamonulu hemşehrilerimiz arasında birik-beraberlik ruhunu daha da pekiştirmesi dileklerimi iletmek isterim. Maluk ülke olarak sıkıntılı günler yaşamaktayız. Biz de Turnuva açılış günü için aziz şehitleimzi andığımız pankartlar ile maçlara çıktık. Allah ailelerine sabır versin, bizlerin de yürekleri dağlandı” diye konuştu.

Turnuva karşılaşmalarına bu sene 8 takımın iştirak ettiği bilgisini veren Süleyman Çalık, “Haftalar öncesinden hazırlıklar başladığımız turnuvanın bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Kastamonulu hemşehrilerimiz hafta sonunda Paşabahçe Stadında yapılacak maçları izlemee davet ediyoruz. Maçların fair play ruhunu uygun geçmesi yönünde tüm takım sorumluları ile mutabık kaldık. Her ne kadar ucunda bir şampiyonluk kupası olsa da aslolan güzel tabloları her maçta sahaya yansıtabilmek, insanlara hoşça vakit gerçiretebilmek olsa gerek” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, KAS-DER, Turvuva, Kastamonulular Derneği, Süleyman Çalık

reklam
1 Yorum
KASDERLİM3711.08.2015 16:51:22

bu seneki turnuvanın en büyük favorisi açık ara MUTLUDER köyüdür inanılmaz kadroya sahipler..

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"