Karşılama Bulancak’ta oynanır…

  • 0
  • 22738
Karşılama Bulancak’ta oynanır…
Karşılama Bulancak’ta oynanır…
Karşılama Bulancak’ta oynanır…
Karşılama Bulancak’ta oynanır…

Pazar günü birçok derneğin piknik organizasyonuna sahne olan Beykoz'da, Bulancaklılar Derneği üyeleri Kaynarca Köyünde yaptıkları buluşmada oynadıkları Giresun Karşılamasıyla göz doldurdular.

Beykoz’da bulunan Giresun İline mensup dernekler arasında önemli bir yeri bulunan Bulancaklılar Derneği, Kaynarca Köyü mevkiinde yapmış olduğu güzel bir organizasyonla üyelerini buluşturdu. Sahne ve ses sistemi düzeninin yanı sıra programın sunuculuğunu yapan Erdal Dalcı'nın yüksek performansının da izleyenlerin keyifli dakikalar geçirmesine sebep olduğu organizasyonda, Bulancaklılar günün erken saatlerinde piknik alanında ki yerlerini aldılar.

Dernek Başkanı Hayrettin Kurtoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan programda, yöresel sanatçılar ve özellikle Giresun yöresine ait türküler vardı. Beykoz Yeşilay Cemiyeti Başkanı Dr. Ziya Gümüş'ün de bağımlılık hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptığı piknikte, Mavi Karadeniz Tv de yayınlanan "Karadeniz Star" yarışmasının favori yarışmacılarından Mahmut Uzunöner de söylediği türkülerle Bulancaklıları çoşturdu. Özellikle Giresun Karşılaması oyunu sırasında Bulancaklıların sergilediği birbirinden güzel figürler, pikniğe katılan diğer misafirlere karşılama Bulancak'ta oynanır dedirtti.

Dernek yönetimi tarafından yapılan anahtarlık satışı sonucu yapılan çekiliş neticesinde hediye olarak verilen dizüstü bilgisayarın, kazanan talihli tarafından dernek faaliyetlerinde kullanılmak üzere tekrar iade edilmesi de günün olaylarındandı.

Dost Beykoz’a kısa bir açıklama yapan Bulancaklılar Derneği Başkanı Hayrettin Kurtoğlu, yaz aylarının başlangıcı olan bu günlerde üyelerini her yıl olduğu gibi yine Kaynarca Köyünde buluşturduklarını ve artık bu etkinliğin geleneksel bir hal aldığını ifade etti. Katılımın yoğun olmasından oldukça memnun olduğunu belirten Kurtoğlu tüm misafirlere de teşekkür ederek, Bulancaklılar Derneği olarak sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldıklarını ve kısa bir zaman içinde Uyuşturucu Bağımlılığı hakkında bir toplantı düzenleyeceklerini söyledi.   

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya ve yönetimi, Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi, Beykoz Göreleliler Derneği yöneticileri, Tokatköy Mahalle Muhtarı Erkan Atagün, Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanı Nevzat Oral, İl Dernekleri Birliği ve Batum Havalisi Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, Has Parti İlçe Başkan Yardımcısı Salim Adanur, Bulancak Federasyonu yöneticileri, Dikmen Derneği Eski Başkanı Harun Pirgayip ve Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'in de aralarında bulunduğu program günün ilerleyen saatlerine kadar devam etti. 

Haber Merkezi

Aysel Can Ekşi yeniden TÜKODER Başkanı
Önceki Aysel Can Ekşi yeniden TÜKODER Başkanı
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz