Eğitim

Karneler alındı, büyük tatil başladı

Karneler alındı, büyük tatil başladı
2014.07.17 00:00
| | |
8507

Ülke genelinde olduğu gibi İlk ve Orta dereceli okullarda 2010-11 Eğitim-Öğretim Dönemi sona ererken karneleri alan öğrencilerin 3 ay sürecek yaz tatili başladı.

Beykoz'da en eski eğitim kurumlarından olan Paşabahçe İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen karne töreni velilerin yoğun ilgisi altında gerçekleştirildi. Okul Türkçe Öğretmenlerinden Naim Tok’un sunumunu yaptığı törende Okul Müdürü Korkmaz Gülen beraberinde iki öğrenci ile Atatürk Anıtına çelenk koydu. Ardından bir dakikalık saygı duruşu ve bunu takiben de hep birlikte İstiklal Marşı’nın okunması ile tören devam etti.

8-B Sınıfı Öğrencilerinden Gülden Mıcık öğrenciler adına yaptığı konuşmada kendilerine verilen emek ve çabalara en iyi karşılığı bundan sonraki hayatlarında başarılı olarak vereceklerini söylerken,”Pek çok şeyler belli bir zaman sonra solsa bile bu okulda yaşadıklarımız her zaman bizlerle birlikte olacaktır” diye konuştu.

Paşabahçe İlköğretim Okulu Öğretmenleri adına konuşmayı ise İngilizce Öğretmeni Nevin Haneci yaptı.”Yaşam merdivenlerini tırmanmaya başladığınız anda sizler için yeni bir hayat başlıyor. Kendinize her zaman için güvenin, çünkü güvensizlik başarısızlığı getirir” şeklinde konuştu.

Paşabahçe İlköğretim Okulu Müdürü Korkmaz Gülen ise; 2010-11 Eğitim-Öğretim Döneminin kapanış törenine velilerin göstermiş olduğu ilgiden memnun olduğunu belirterek yaptığı konuşmasında, “Yorucu, azimli, güvenli bir yıl daha geride kaldı. Adeta göz açıp kapatıncaya dek geçen bir süre gibi geldi geçti. Umarım sizler açısından da sunabildiğimiz eğitim-öğretim hizmeti başarılı geçmiştir. Bizler bunun başarılı olduğu inancındayız. Biliyoruz ki akşam evlerinizde konuşulan iki konu var birisi hükümet icraatları bir de çocuklarınızı okul durumları. İnanıyoruz ki o evlerde çocuklarınıza olan ilgileriniz bizlerin başarılı olup olmadığınıza olan fikirleriniz ortaya çıkmakta. Yaptığınız alkışlardan da anlıyoruz ki demek ki iyi bir dönem geçtiği inancı sizlerde de hakim, doğru yolda olduğunuz söyleyebilirim” diye konuştu.

Okul Müdürü Korkmaz Gülen daha sonra okuldaki Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyetler başta olmak üzere yaşananları aktarırken, her alanda Paşabahçe İlköğretim Okulunun başarılı olabilmesi için öğretmen arkadaşları ile birlikte büyük çaba sarf ettiklerine dikkatleri çekti. “Sportif faaliyetlerde oldukça başarılı bir dönemi daha geride bıraktık okulumuz öğrencilerinin başarıları ile gurur duyduk. Diğer alanlarda da birçok başarılı çalışmalara imza atıldı. Müzik yarışmaları düzenlendi, Kitap okuma, şiir, resim kompozisyon yarışmalarımız oldu. Tiyatro gösterilerimiz oldu, 5.sınıflarımızın öğrenci veli öğretmen birlikteliğini en iyi şekilde yansıtan veda eğlenceleri yapıldı. Çeşitli geziler ile İstanbul’un en güzel mekanları bir bütünlük içerisinde ziyaret edildi. Yani kısacası birçok alanda okulumuz faaliyet zenginliği içinde oldu. Bayram kutlamalarını ayırt etmeksizin en coşkulu kutlayan okulların başında geldik” şeklinde konuştu.

örende daha sonra okulun sınıflar düzeyinde başarılı olan öğrencilerine çeşitli hediyeler takdim edildi. Buna göre okul genelinde en başarılı öğrenciler olarak 8.sınıflarda 8-B öğrencilerinden Gülben Mıcık, 7.sınıflara arasında 7-A sınıfı öğrencilerinden İlayda Mutluer ve 6.sınıflar düzeyinde ise 6-B sınıfı öğrencilerinden Meryem İnce Gödek’e ödülleri sırası ile Okul Müdürü Korkmaz Gülen, Öğretmenler Şükran Aksu ve Türkan Torun tarafından verildi. Ödül verilen öğrencilerden diğerleri ise Okul Atletizm takımında İstanbul Şampiyonluğuna ulaşan Atletizm takımı öğrencileri Eda Gündem (5-A), Şeymanur Coşkun (5-B), Kevser Bekar (5-C) ve Nur Öğüt (5-C)  idi. Bu isimlere ödülleri ise Okul Müdürü Korkmaz Güler, Okul Müdür Yardımcıları Seda Süratli, Oğuzhan Akın ve Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Akdemir tarafından takdim edildi.

Programın son bölümünde ise tüm eğitim-öğretim dönemleri boyunca takdir alan 6, 7 ve 8.sınıflardan öğrencilere belgeleri sınıf öğretmenleri tarafından verildi.

Yılsonu kapanış töreninin ardından sınıflara alınan öğrencilere karneleri verildi. Bu arada Türkiye İş Bankası tarafından Türkiye çapında gerçekleştirilen bir etkinlik gereği, Paşabahçe Şubesi tarafından da karnelerini gösteren öğrencilere Rıfat Ilgaz’ın “Halime Kaptan” adlı eseri ile Alkan İnal’ın “Küçük Mavi Gezegen” adlı eseri Banka Personelleri Derya Yoğuz ve Sinan Öztürk tarafından verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Paşabahçe İlköğretim Okulu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"