Yaşam

Karlıtepe’den İstanbul bir başka olacak

Karlıtepe’den İstanbul bir başka olacak
2014.08.11 00:00
| | |
7394

İstanbul’un eşsiz manzarasının izlenebileceği, ailelerin birlikte vakit geçirip piknik ve spor yapabileceği, ilçe turizmini canlandıracak Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı’nın yapımı son hızla devam ediyor.

Beykoz’un önemli turizm yatırımları arasında yer alan ve Çamlıca’ya alternatif olarak geliştirilen Karlıtepe Mesire Alanı Projesi’nde arazi çalışmaları devam ediyor.

240 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Karlıtepe Mesire Alanı’nda çalışmalar tamamlandığında İstanbullular ikinci Çamlıca’ya kavuşmuş olacak, yerli ve yabancı turistler şehrin güzelliklerine tanıklık etmek için artık Beykoz’u tercih edecek.

Araç Yolunun Yapımı Sürüyor

Beykoz Belediyesi’nin talebi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan proje kapsamında alt yapı çalışmaları tamamlandı.

Projede ilk olarak alanı boydan boya geçen 1630 metre uzunluğundaki araç yolunun yapımına başlandı. Mesire alanına giriş tek yön olacak. Araçla gelecek ziyaretçiler için 170 araçlık  otopark hizmet verecek.  

Doğayla Uyumlu Üniteler

Ziyaretçilerin rahatı için her türlü ayrıntının düşünüldüğü alanda ahşap kır lokantası, büfeler, piknik masaları, wc’ler ile yapımına başlanan diğer üniteler ahşap malzemelerden inşa ediliyor.  

Ailelerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği alanda kameriyeler, açık ve kapalı seyir terasları, yağmur barınakları ve çeşmeler gibi üniteler de hazırlanıyor. Bu üniteler de projenin konseptine uygun olarak ahşaptan yapılıyor.     

Eğlenceli Oyun Grupları  

Mesire alanı tamamlandığında çocuklar için bir birinden orijinal ve büyük oyun grupları yeşillikleri süsleyecek.  Alana yerleştirilecek macera kompleksleri, tırmanma modülleri ve salıncaklarda çocuklar zevkli ve eğlenceli vakit geçirecek.    

Oyun gruplarından biri ise engelli çocuklara ayrılacak.

Bisiklet ve Yürüyüş Yolları   

Boğaz Manzarasını şehri zümrüt yeşiliyle buluşturan proje spor sahalarını da içeriyor. Basketbol, voleybol ve halı sahanın yapımına başlandığı alanda bisiklet yolları da inşa ediliyor.

Yürüyüş yollarının yanı sıra alanın farklı noktalarına spor aletleri de yerleştirilecek.

Başkan Çelikbilek: “Turizm Canlanacak”  

Turizm kenti olarak şekillenen Beykoz’da Karlıtepe Mesire Alanı’yla şehri çekecek alternatif bir mekân hazırlandığını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Heyecan duyduğum önemli projelerden biri bu. Belediye olarak bu proje için imkânlarımızı seferber ettik. Karlıtepe,  Çamlıca’dan daha görkemli bir mekân haline gelecek. Vatandaşlarımız seyir alanlarıyla tüm İstanbul’u seyredebilecek. Beykoz’un turizmine ciddi katkı sunacak. Karlıtepe teleferik hattının kurulmasıyla bu bölgede daha güzel bir canlılık yaşanacak. Şimdiden şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Karlıtepe Mesire Alanı’nın,  İBB tarafından kurulması planlanan Karlıtepe-Sultaniye Teleferik hattıyla daha da ilgi görmesi bekleniyor.

PROJE KAPSAMINDA:

KARLITEPE C TİPİ MESİRE ALANI:

KIR LOKANTASI 1 ADET

KAMERİYE (25 m2) 4 ADET

YAĞMUR BARINAĞI (25 m2) 4 ADET

BÜFE 4 ADET

PİKNİK ÜNİTELERİ

ÇEŞMELER

ÇOCUK OYUN ALANLARI

ENGELLİ OYUN ALANI

SPOR SAHALARI (MİNİ FUTBOL, VOLEYBOL, TENİS ve BASKETBOL SAHALARI)

WC’LER

SEYİR TERASLARI (Kapalı ve Açık)

ANFi

OTOPARKLAR.  

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Karlıtepe, Mesire Alanı, Beykoz Belediyesi, Yücel Çelikbilek

reklam
1 Yorum
muharrem21.08.2014 13:05:18

katletmediğiniz yer kalmadı,bunun adınıda hizmet diyorsunuz yazıklar olsun sizlere.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"