Karlı fırtına Beykoz'u sert vurdu

  • 0
  • 8109
Karlı fırtına Beykoz'u sert vurdu
Karlı fırtına Beykoz'u sert vurdu
Karlı fırtına Beykoz'u sert vurdu
Karlı fırtına Beykoz'u sert vurdu

Meteorolojiden yapılan uyarılar sonrası Beykoz sabah kar yağışıyla uyandı. Sonrasında şiddetini arttıran rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi. Dalgalar insan boyunu geçti.

Fırtına nedeniyle Yeniköy-Beykoz motor seferleri iptal edilirken, Riva'da da fırtına nedeniyle dalgalar 8 metreye ulaştı.

Öte yandan Riva Deresi de taştı. Taşan derede bir tekne de kullanılamaz hale geldi.

Anadolu Kavağı Mahallesi Üstü Kara Çıkmazında, sahilde, Bozhane-Cumhuriyet Yolu üzerinde, Yalıköy Mahallesind, Anadolu Feneri Şehit Baba Türbesinde ağaçlar devrildi.

Poyrazköy Limanı'nda bir tekne batarken, Anadolufeneri Mahallesinde de bir evin çatısı uçtu.

Beykoz Kanlıca'da Mihribat Caddesi üzerinde bulunan bir ağaç yolun üzerine devrildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu devrilen ağaç yoldan kaldırıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada, dünden itibaren etkili olan yağışlar neticesinde kentin farklı bölgelerinde metrekareye 30 ile 82 kilogram aralığında yağış düştüğü, saat 09.00 itibarıyla en fazla yağışın Beykoz (82 kg/m2), Ümraniye (72,2 kg/m2), Sancaktepe (70,3 kg/m2) ve Sarıyer (70 kg/m2) ilçelerinde ölçüldüğü kaydedildi.

Öte yandan, Çubuklu Sahili'nde Piri Reis Caddesi üzerinde yağmurlu ve fırtınalı havaya rağmen bazı vatandaşların balık tuttuğu görüldü.

Haber Merkezi

Beykoz Soğuksu'da yangın paniği 2 saat sürdü
Önceki Beykoz Soğuksu'da yangın paniği 2 saat sürdü
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz