Siyaset

Karikatürlerde Hızır Yılmaz, CHP ve 2B

Karikatürlerde Hızır Yılmaz, CHP ve 2B
2014.09.03 00:00
| | |
5223

CHP'nin tartışmalı Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz'ın parti içerisinde yaptıkları eleştiri almaya devam ediyor.

Son olarak sosyal medyaya taşınan 'Hızır Yılmaz karikatürleri’ Twitter ve Facebook adreslerinde, sayfadan sayfaya dolaşıyor. İşte o karikatürler ve anlattıkları:

'Uçan Adam Hızır'

Uçurumun hemen önünde ve havada çizilenHızır Yılmaz"Ben uçabiliyorum ulaaan!" diye bağırırken ayaklarının yerden kesilmiş olduğu fark ediliyor. Ayakları yere basan ancak bu seçim döneminde Meclis Üyesi Aday listesinde adı yer almayan Hüseyin OkumuşErdal ÖztürkHayrullah Usta ve Nusret Yılmaz da sohbet ediyor.

Hüseyin Öztürk"Nusret Abi uçuyorum mu dedi?" derken, Hayrullah Usta"Erdal, mermeri deler mi bu?" diye soruyor. Nusret Yılmaz ise "Hüseyin! Devrim yapıyo!"diye bağırırken, Erdal Öztürk "Hayrullah! Yer çekimine bile karşı koyarım vaadleri!!!"şeklinde yorum yapıyor. Bu sırada tüm CHP'li Meclis Üyeleri'nin elleri belinde ve kızgın hali de gözlerden kaçmıyor.

'Emek ve örgütü merdiven yapmış...'

Beykozlu olmayan Hızır Yılmaz'ın buraya geldikten sonra İlçe Başkanlığı ile başlayan maceralarının Beykoz Belediye Başkan Adaylığı'na kadar gitmesinin hikâyeleştirildiği karikatür, Hızır Yılmaz'ın merdiven çıkarkenki halini gösteriyor. Yalnız, karikatürde yer alan merdivenin ilk basamağını CHP örgütü oluştururken, ikinci basamak olarak CHP'lilerin verdikleri emek yer alıyor. Hızır Yılmaz'ın ise CHP örgütünün ve parti adına verilen örgüt emeklerinin üzerine basarak yükseldiği anlatılan karikatürde, Yılmaz, tek eli havada olduğu halde ‘zafer pozu’ veriyor.

'Hayde Bre Pehlivan!'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de dâhil edildiği bir başka karikatürde ise Başkan Adayı Hızır YılmazÇelikbilek ile birlikte güreşe tutuşuyor. Uzun yıllar boyu AK Parti ve devamında da Yücel Çelikbilek'in aylar boyu süregelmiş çalışmalarını 'yok' sayanHızır Yılmaz"2B'yi ben çözdüm!" diyen Başkan Çelikbilek'in kollarından tutarak,"Hayır 2B'yi ben çözdüm!" diyecek oluyor. Japon Sumo güreşçileri şeklinde karikatürleştirilen iki Başkan Adayı'nın sert yüz ifadeleri ise hayli dikkat çekiyor.

'Çifte standart'

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz'ı eleştiren bir başka karikatürde iseYılmaz'ın yaptığı çifte standart konu ediliyor. Yeri geldikçe CHP'nin 'emekçi' söyleminden sonuna kadar yararlanmaya çalışan Hızır Yılmaz"Sendikalılara, işçilere emeğe sahip çıkacağız!" derken, bir yandan da söylediklerinin tam tersini yapıyor. Uçurumun kenarındanHızır Yılmaz'ın ‘tekmesiyle’ boşluğa düşen kişi ise CHP'li Meclis Üyesi iken İlçe Seçim Kurulu'na yapılan şikâyet sonrası adaylığı düşen Nevzat Karataş'tan başkası değil... Aynı zamanda DİSK 2 No'lu Sendika Başkanı olan Nevzat Karataş, uçurumdan aşağıya düşerken, "Benim suçum sendika başkanı olmam!" diye bağırıyor.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: CHP, Karikatür, Nevzat Karataş, Yücel Çelikbilek, Hızır Yılmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"