Yaşam

Kardeşlerimize Beykoz'dan vefa tırı

Kardeşlerimize Beykoz'dan vefa tırı
09.01.2016 15:12
| | |
3805

Daha önce Dost Beykoz'un duyurduğu yardım gönderme işinde bu kez çok daha büyük bir yardım için kollar sıvandı.

Daha önce Dost Beykoz'un duyurduğu yardım gönderme işinde bu kez çok daha büyük bir yardım için kollar sıvandı.

Bir süre önce Türkmen Dağı ve Hatay Reyhanlı'da bulunan yetimhanelere yardım götüren Kardeşe Vefa Grubu, bu kez de Suriye Türkleri'nin kalbi ve en büyük kentlerinden birisi olan Halep için bir yardım tırı hazırlıyor. Beykoz'dan Bilgehan Murat Miniç, Fatih Kocaoğlu ve Ferhat Kartal gibi isimlerin bulunduğu Kardeşe Vefa Grubu'nda Bursa, Gaziantep ve Adana gibi illerden gönüllüler de bulunuyor. Önümüzdeki hafta gönderilmesi planlanan yardım tırına, özellikle kış mevsimi olduğu için battaniye, kışlık elbise ve kuru gıda yardımları yüklenmesi planlanıyor.

Beykozlulardan da destek bekleyen Grup, battaniye bedelinin 15 ve konserve bedelinin ise 2 Lira olduğunu söylüyor. BBP ve AK Parti Kadın Kolları ile Beykoz Belediyesi'nin katkı sunması için görüşmeler yaptığını dile getiren Grup Üyeleri, Halep bölgesinde yaşayan yaklaşık 1 milyon insanın çadırda yaşadıklarını kaydetti.

Dost Beykoz'a özel açıklama da yapan Kardeşe Vefa Grubu Üyeleri, "Oradaki kardeşlerimiz için yardım etmek isteyen Beykozlular, 0535 836 01 95 numaralı telefonu arayabilirler. Eğer 2 lira verip 1 tane konserve göndermek isteyen de olsa biz kabul edeceğiz. Herkes gönlü kadar, bütçesi kadar yardım yapabilir. Buradaki asıl amaç oradaki soydaşlarımıza yalnız olmadıklarını hatırlatmak" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Bilgehan Murat Miniç, Fatih Kocaoğlu, Ferhat Kartal, Kardeşe Vefa Grubu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"