Kardeş Prizren'den Beykoz’a ziyaret

  • Güncelleme: 22.05.2015 20:54
  • Okunma: 3969 kez
  • Yorum: 0
Misafir heyet ilçedeki temasları kapsamında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.
Kardeş Prizren'den Beykoz’a ziyaret

Beykoz’un kardeş şehri Prizren’den kadın belediye meclis üyeleri ile Prizren Esnaf ve İş adamları Derneği’nin kadın üyelerinde oluşan 15 kişilik bir heyet çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Beykoz’a geldi.

Belediyecilik alanında temaslarda bulunmak ve ilçeyi daha yakından tanımak üzere  Beykoz’a gelen heyet Beykoz Belediyesi’nin kadın meclis üyeleri ile Beykoz Kent Konseyi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu üyeleriyle buluştu. 

Misafir heyet ilçedeki temasları kapsamında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti. 

Başkan Çelikbilek: “Kosova’nın Gönlümüzdeki Yeri Başka”

Prizrenli hanımları ilçede ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek: “Kosova ve Prizren gönlümüzde çok özel bir yere sahip. Biz sizi kendimizden kabul ediyoruz. Sizlerin güçlenmesini ve kendi ayaklarınız üzerinde durmanızı arzu ediyoruz. Geçmişte çok sıkıntı çektiniz, bu sıkıntıların bir daha yaşanmaması için milletçe dua ediyoruz. Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak Balkanlar ve Türki Cumhuriyetlere belediyecilik alanında eğitim veriyoruz, bu anlamda sizlere de her türlü desteği veremeye hazırız.”  dedi.

Ziyarette belediye meclisi hakkında da bilgiler aktaran Başkan Çelikbilek İSMEK’lerde mesleki eğitim almak isteyen hanımları ilçede misafir edebileceklerini söyledi.

Gördükleri ilgi ve misafirperverlik için teşekkürlerini sunan heyet, hanımlara yönelik ortak projelerde yer almak istedikleri ifade ettiler.

Başkan Çelikbilek misafir hanımlara ziyaretin anısına cam Mevlana figürü ve kültür yayınları hediye etti. Prizrenli hanımlar da Başkan Çelikbilek’e şehri tasvir eden bakır bir levha takdim etti.

Başkanla yapılan temasların ardından heyete Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, nikah salonu, Beykoz WEB TV, kurs merkezleri tanıtıldı. Heyet Anadolukavağı, Hz. Yuşa (a.s)  türbesi, 3. Köprü inşaat alanı ve Cam Ocağı’nı da ziyaret etti.  

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz