Kardak'a Türk bayrağı diken Amiral Beykoz'a atandı

  • Güncelleme: 05.08.2020 16:11
  • Okunma: 5191 kez
  • Yorum: 0
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Beykoz'daki İstanbul Boğaz Komutanlığına, Tümamiral Ayhan Gedik Balıkesir'e atandı.
Kardak'a Türk bayrağı diken Amiral Beykoz'a atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararlarına göre Beykoz Anadolu Kavağında bulunan İstanbul Boğaz Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik Balıkesir'e atandı.

Gedik'in ardından SAT Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Beykoz İstanbul Boğaz Komutanlığına, Mersin'de görev yapan ve Kardak Kayalıkları krizinde kayalıklara çıkan 12 SAT komandosundan birisi olan Tuğamiral Ercan Kireçtepe de Beykoz SAT Komutanlığına atandı.

Mustafa Turhan Ecevit ile Ercan Kireçtepe'nin, SAT bünyesinden çıkan "ilk" amiraller olduğu ifade ediliyor. İki isim, FETÖ'nün kumpas davaları sonucu hapse girmişti.

Ecevit ve Kireçtepe, "Poyrazköy Davası"nda hüküm giymiş, cezaevinde hapis yattıktan sonra yeniden yargılama sonucu beraat ederek Sualtı Taaruz Komutanı ve Sualtı Taaruz Komutan yardımcısı olarak üniformalarını giymişti. Kireçtepe, 1996'da Kardak kayalığına çıkıp buraya Türk bayrağı diken timde görev yapmıştı.

Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Eylül 2018'de dönemin Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret etmişti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz