Sağlık

Karadenizliler, Beykoz'da kan topluyor

Karadenizliler, Beykoz'da kan topluyor
13.11.2016 15:30
| | |
3829

Zeynep Kamil Kan Merkezi'nden gelen Kızılay ekibine Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ev sahipliği yaptı.

İstanbul'da her gün 2 bin ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Bu ise yaklaşık olarak 600-650 bağışçının her gün kan vermesine gerek duyulduğu anlamına geliyor. Zeynep Kamil Kan Merkezi'nden Beykoz'a gelen Kızılay ekibi, Beykozlu Doğu Karadenizliler, Kızılay ile işbirliği halinde bir gün boyunca Beykozlulardan bağış kabul etti. 

Kavacık'ta bulunan Dernek Merkezi'nin önüne gelen Kızılay Kan Bağışı aracında Beykoz'un tanıdık simaları da kan bağışında bulundu. Beykoz Kızılay Derneği Başkanı Çiğdem Özkan, Yönetim Kurulu Üyesi İdris Kurt, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Dost Beykoz Haber Müdürü Gencebay Gür'de bağışta bulunan isimler arasındaydı.

Sabahın erken saatlerinden 18.30'a kadar bağışları kabul eden Kızılay yetkilileri Beykozlulardan 50 ünite kan topladı. Beykoz Kızılay Derneği ve Doğu Karadenizliler Derneği yöneticileri de gün boyunca kan bağışı sırasında vatandaşlara yardımcı oldu.

Kan bağışı yapan vatandaşlara Türk Kızılayı bisküvi ve soda ikram etti. En son kan bağışını 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetleri süresinde kabul eden Kızılay, bundan sonraki süreçte Beykoz'daki çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini söyledi.

Bir kan üç can sloganıyla bağışların kabul edildiği kampanyada 53 ünite kan toplandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kan Bağışı, Kızılay, Zeynep Kamil Kan Merkezi, Emin Yavuz, İdris Kurt, Çiğdem Özkan, Gencebay Gür

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"