Karadeniz Çavuşbaşı’nda tek yürek

  • 2014.07.27 00:00
  • Güncelleme: 28.11.2011 00:11
  • Okunma: 17151 kez
  • Yorum: 0
Çok sayıda Karadenizli ünlü sanatçının katıldığı, “Karadeniz Tek Yürek” isimli program Çavuşbaşı Kasrı’nda yapıldı.
Karadeniz Çavuşbaşı’nda tek yürek

93.3 Radyo K’da Kuzeyin Kızı adlı bir program yapan Cansel Parsadan’ın hazırlayıp sunduğu programa, Mustafa Topaloğlu, Ayhan Alptekin, Tarık Tüfekçi, Bizim Gönül ve Yusuf Saral gibi isimler katıldı.

Organizasyonunda Beykozlu sanatçı Ceyhun Şişmanoğlu’nunda bulunduğu geceye Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğlulları ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tevfik Kaşıkçı’da katıldı… 20:00’da başlayıp geç saatlere kadar devam eden programda tam bir Karadeniz Rüzgarı eserken, binlerce Karadenizli de çay TV ekranlarından programı canlı olarak izledi.

Alparslan Tüylüoğlu ve Hilmi Çebi gibi çok sayıda Karadenizli İş adamının da hazır bulunduğu gecede folklor ekipleri bölgesel halk kültürünü sergilerken, konuklarda kurmuş oldukları horonlarla gönüllerince eğlendiler.

Karadenizli ünlü türkücüye, geceye gelişinde yoğun ilgi gösteren davetliler Karadenizli ünlüleri bir arada görme fırsatı yakalarken Mustafa Topaloğlu’nun da aralarında olduğu horoncular ilgiyle izlendi.

Gecede, Karadeniz kültürüne ait ahşap bir maket evin açık artırma usulüyle satılması da heyecanlı anlara sahne oldu… Açık artırmaya katılan 12 yaşındaki çocuk, diğer katılımcıların yüreklerini ağızlarında getirse de, ahşap ev açık artırma sonunda, 7950 TL bedelle Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu’nda kaldı.

Gecede konuşan programın yapımcısı Cansel Parsadan ise, geceyi düzenlemekteki amaçlarının Karadenizlilerde zaten var olan birlik beraberli ruhunu daha ileri seviyelere taşımak olduğunu söyledi.

Haber Merkezi