Kar fırtınası Beykoz'a geri dönüyor planlar ertelenmeli

  • 0
  • 6309
Kar fırtınası Beykoz'a geri dönüyor planlar ertelenmeli
Kar fırtınası Beykoz'a geri dönüyor planlar ertelenmeli

Meteoroloji, AKOM ve İstanbul Valiliği peş peşe uyardı, kar fırtınası Beykoz başta olmak üzere kentin tamamını etkisi altına alacak.

12 Mart günü başlayarak İstanbul'un tamamında etkili olan kar yağışı İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin koordinasyonunda alınan önlemlerle büyük felaketlere yol açmadan atlatılmıştı.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda özellikle bu hafta sonu için planı olan vatandaşların ertelemesi tavsiyesinde bulundu.

Ökten, 18-22 Mart tarihleri arasında yaşanacak kar yağışının geçtiğimiz günlerde yağan kar miktarını geçebileceği uyarısında da bulunarak, "Son Avrupa modeli güncellemesi sistemi iyice kuvvetlendirdi. Cumartesi sabahı çok yoğun bir kar veriyor ve sıcaklıklar uygun. 18 - 22 sistemi geçtiğimiz günlerde yaşadığımız kar miktarını geçebilir... İstanbul'da beklenen soğuğun kuvveti giderek artıyor. Yine İskele babalarının kar tutma ihtimali söz konusu. Özellikle Cumartesi günü kar yoğun. İstanbul'da cumartesi günü iskele babaları bile kar tutacak. Beklenen soğuk kuvvetlendi. Şehir tekrar bembeyaz olacak." dedi.

Meteorolojik kayıtların tutulmaya başlandığı 1836 yılından bu yana en geç tarihli soğuk ve karlı günlerin yaşanacağına da işaret eden Ökten, "19 Mart günü meteorolojik kayıtların tutulmaya başlandığı 1836 yılından beri bu kadar geç bir tarihe ait en soğuk ve karlı gün yaşanacak... Bu hafta sonu Nişan, Düğün, Nikâh, Davet vs. gibi planları olanlar bir sonraki haftaya ertelemeli. Hava koşulları hayal kırıklığı yaratabilir." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Ya Vedud - Beraat eyle
Önceki Ya Vedud - Beraat eyle
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz