Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği Beykoz'da kuruldu

  • 30.12.2020 09:11
  • Güncelleme: 30.12.2020 09:15
  • Okunma: 11199 kez
  • Yorum: 0
Daha önce İyilik Delileri olarak sosyal yardımlaşmaya katkı sağlayan gençler dernekleşti. Derneğin Kısa adı ise KAPI oldu.
Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği Beykoz'da kuruldu

Uzun zamandır yurt içinde ve dünyanın değişik köşelerinde özellikle mazlum coğrafyalarda yardım ve dayanışma faaliyetleri gerçekleştiren "İyilik Delileri Dayanışma Platformu",  KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği ismini alarak çalışmalarına dernek çatısı altında devam etme kararı aldı.

Dernek merkezi olarak Beykoz'u seçen ancak kurucuları arasında İstanbul'un ve Türkiye'nin değişik yerlerinden isimler bulunan KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği henüz kuruluş aşamasında iken İstanbul'un 33 ilçesinde de temsilciliklerini oluşturmaya başladı.

Çalışma alanlarını başta sokak çocukları ve yetimler, engelliler, bakıma muhtaç hastalar, öğrenci bursları ve her türlü mağduriyete uğramış kişilerin rehabilitasyonu olarak belirten dernek kurucuları yurt içinde yıllardır çalıştıkları bağışçılar ve gönüllülerin yanı sıra AB destek fonları ve devlet destekli projeler ile de çalışmalarını genişleteceklerini ifade ettiler...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: KAPI, İyilik Delileri