Kanlıcaspor minikleri İstanbul dördüncüsü oldu

  • 16.06.2018 15:27
  • Güncelleme: 16.06.2018 15:35
  • Okunma: 5313 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesinde Hentbol Sporu, takım sporlarında belki de ilçe sporuna katılım sağlanan en yeni bir branştı.
Kanlıcaspor minikleri İstanbul dördüncüsü oldu

Beykoz İlçesinde Eğitim Camiasında ve de özellikle okul sporları ile adı marka haline gelmiş olan Recep Şahin Köktürk Hoca Türk Hentboluna katkı sağlamış bir isimdi. Değişik zamanlarda okullar düzeyinde kuruldu ya da kurulması hedeflendi bu spor dalı.

Bundan 4 sezon önce Beykoz Belediyespor Kulübü, dönemin Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’nun da ısrarları üzerine bu spor dalında yeni bir çığır açtı… Üst üste gelen başarılar ve Süper Ligde ilk sezonda yılların deneyimli ekiplerinin geride bırakılması ile gelen Türkiye ikinciliği ile zirve görüldü…

İşte bu yaşanan süreçte Beykoz Belediyespor Kulübünde Hentbol Şubesinin başında olan Ali Esat Yaşar, sonraki dönemlerde bu vazifesine bir de Kanlıca Spor Kulübü Başkanlığını da dahil etmişti. Başkan Yaşar, Beykoz Belediyespor bünyesinde yüzlerce sporcuya ulaşılmasının ardından verdiği karar ile Kanlıcaspor için “Biz de Hentbolda varız” dedi.

Beykoz Belediyespor Hentbol Okulu ile girilen sıkı işbirliğinin ardından oluşturulan kadro 2017-18 Sezonunda yılların deneyimli Hentbol Kulüplerini geride bırakarak, İstanbul Mahalli Hentbol Ligleri Minikler Kategorisi’nde İstanbul 4.’sü olmayı başardı.

Minikler Hentbol Liginde bu alanda dev bir arma haline gelen Beşiktaş Mogaz Takımının ardından grubunu ikinci sırada tamamlayan Kanlıcaspor Hentbol Takımı ardından çıktığı Final Grubu müsabakalarında da başarılı bir grafik çizerek yine bir birinden güçlü takımları geride bırakarak İstanbul 4. olarak müthiş bir başarıya imzasını ada atmış oldu.

Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Ali Esat Yaşar gelen bu başarının ardından duygu ve düşüncelerini Dost Beykoz ile paylaşırken, “Tabii ki tarif edilemez bir heyecan ve mutluluk yaşıyoruz. Beykoz İlçemizde, Beykoz Belediyespor Kulübünün Hentbol Şubesinin kurulması ile başlayan süreçte, kurmuş olduğumuz Hentbol Takımı ile Liglere katılım sağlamıştık. Sonuçta hiçte küçüksenmeyecek bir başarının ardından grup ikincisi olarak çıktığımız finallerden minik hentbolcularımız alınlarının akı ile çıkıp bizlere sevinç yaşattı. Ben özellikle sporcularımızın ailelerine teşekkür etmek isterim. Çağımızda futbola büyük bir ilgi varken, spor denilince akla futbol dışında takım sporu gelmemeye başlamışken onlar çocuklarını ilçemizde yeni bir spor dalı olan Hentbola yönlendirdiler. Bunu yapmakla kalmayıp antrenman ve maçlarında onlar ile aynı heyecanı fazlası ile yaşadılar. 

2017-18 Sezonuda Kulübümüze ilk Kupayı kazandıran sporcularımızı, ve de onları yetiştiren antrenörlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Bu başarı bu spora girme düşüncesindeki diğer ilçe takımlarımız açısından da bir örnek teşkil edecektir ” diye konuştu.

Spor Servisi