Kanlıca Tekke Sahası için Valilik devrede

  • 2014.09.22 00:00
  • Güncelleme: 10.12.2013 00:11
  • Okunma: 8742 kez
  • Yorum: 0
Yılların kanayan yarası Kanlıca Tekke Mevkiindeki futbol sahası... Bir zamanlar çocukların, gençlerin şen-şakrak yankıları düşerdi o toprak zemine... Futbol kulüplerinin resmi müsabakalarını oynadığı bir yerdi Kanlıca Tekke Mevkiindeki Kanlıcaspor Sa
Kanlıca Tekke Sahası için Valilik devrede

1981 yılından beri işte bu amaç doğrultusunda kullanılan sahanın mülkiyeti Milli Emlak’ın idi. Sonrasında Füze Üs Komutanlığı burasının kendilerine tahsis edilmesini istedi ve de onayı da aldı. Bu andan sonra ne futbol oynayacak saha kaldı ortada, nede Kanlıcaspor Kulüp binasının da bulunduğu tesis. Bu durum Kanlıcaspor için adete çöküşün bir başlangıç anı oldu. Nerede futbol oynayacaktı bölgenin çocukları, nerede antrenman yapacaktı Kanlıcaspor bünyesindeki futbolcular?

Kanlıca denince akla ilk gelen yoğurdu ve de yalıları olsa da bir nefes alma noktası konumunda olan Kanlıca Sahasının yeniden eski futbol dolu günlerine dönebilmesi için kapatılma tarihinden itibaren bir mücadele içerisinde olan Kanlıcaspor Sevdalısı Başkan Ahmet Kahraman ve arkadaşlarının çalmadıkları kapı, gitmedikleri mekan kalmadı. Oysa burasını sorumluluğuna alan Üs Komutanlığının da saha ile bir işi de yoktu. Geçtiğimiz günlerde Kanlıca’da ziyaret ettiğimiz Kanlıcaspor Sosyal Tesisinde Başkan Ahmet Kahraman’ı her zamankinden daha da bir neşeli, heyecanlı gördük. Sebebini sorduğumuzda bir süre önce yaptıkları İstanbul Valiliği ziayareti ile ilgi bilgi aktarımında bulundu. Bu kez İnşallah başaracağız, Talip Kardeşim” diye heyecanlı konuştu Başkan Kahraman.
 
İstanbul Valiliğine yaptıkları ziyarette ki Kanlıcaspor Başkanı Ahmet Kahraman, Tavak Vakfı Başkanı ve Dost Beykoz Köşe Yazarlarından da olan Prof.Dr. Faruk Şen ve Kanlıca semtinden yetişen eski profesyonel futbolcu ve şimdilerin Teknik Direktörü Gökhan Baladin’in de yer aldığı konuklar Vali Hüseyin Avni Mutlu’ya Kanlıcaspor Sahası ile ilgili yaşadıklar sıkıntıları, bu ana kadar yaptıkları girişimleri anlattılar. Vali Mutlu konuşmaları dikkatle dinledi ve Çocuk ve gençlerin kötü ve zararlı alışkanlıkların peneçesine düşme riski taşıdığı günümüzde bunları spor ile buluşturabilme adına yıllardır verilen mücadeleyi takdir ettiğini belirten beyanlarda bulundular. Konun takipçisi olacağını da konuşmasında açıkladı.
 
 
Evet, 12 senedir uğraşılan konuda artık ciddi bir adım atılmaya başlandı. Hatta Vali Mutlu’nun geçtiğimiz günlerde 1.Ordu Komutanı ile ortak bir davette bulunduğu anda konu gündeme gelmiş ve ardından da Valimizin telefonu ve heyecan uyandıran mesajı, Hemen konu ile ilgili bir başvuru yazınızı hazırlayıp bizlere iletin” İşte Kanlıcaspor Başkanı Ahmet Kahraman’a yaptığımız ziyaret günü dilekçe Valilik makamına gönderilmiş. Ahmet Başkan bu kez umutlu, heyecanlı, yıllardır sahayı kullanamayan kulübünün yeniden bir sıçrama anı yakalayacağından emin. Gelinen noktayı Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ile de paylaşmış Ahmet Başkan. Zaten işin anlayamadığımız tarafı Milli Emlaktan yeri alan Füze Üs Komutanlığı burasını kullanmadı, saha atıl durumda kaldı. İnşallah Valimizin çabaları ile yeniden sahamıza kavuşacağız. Kanlıcalı çocuk ve gençlere, civar mahallelerdekilere spor yaptırma imkanı bulabileceğiz. Bu işlemler olumlu netice verdikten sonra Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in güzel bir tesis yapacağı yönünde beyanları hayata geçecek. Sayın Valimize Kanlıca Semti halkı adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum” diye konuştu.
 
Bakalım yıllardır görevde olan tüm Belediye başkanlarına ve diğer makamlara iletilen sahamızı geri istiyoruz mesajı gerçekleşebilecek mi? Vali Mutlu’nun konuyu çözüme kavuşturmasının ardından bu kez de görev Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e düşecek. Kanlıca’da gerçekleşen Beykoz Kulüpler Birliği toplantısında Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç ile gelinen noktayı inceleyen Çelikbilek herhalde burasını adam akıllı bir konuma sokacaktır.
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz