Yaşam

Kanlıca Tekke Camii ibadete açıldı

Kanlıca Tekke Camii ibadete açıldı
2014.08.17 00:00
| | |
15943

Kanlıca Mahallesi Tekke Mevkiinde bulunan, devrin Nakşi Şeyhleri Ubeydullah ve Ataullah Efendilerin halkı irşad ettiği ve Beykozlular tarafından Tekke Camii olarak bilinen yeni ismiyle Abdulvehhab Evvab Camii ibadete açıldı.

Kanlıca Mahallesi Tekke Mevkiinde, Türk-İslam Sanatları Bahçesi Projesi kapsamında inşa edilenAbdulvehhab Evvab Efendi Camii, Cuma Namazı ile birlikte ibadete açıldı.

Programa Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, BBP Eski İlçe Başkanı Hasan Gültekin, Dost Beykoz yazarları Dr. Şahin Çınar, Bilgehan Murat Miniç ve Raif Öztürk, akademisyenler (Prof. Dr. öğretim üyeleri) ve iş adamları katıldı.

Dünya Kura-n Okuma 2. si ve Türkiye 1.s. Hafız Mehmet Bilir açılış öncesi Kurân-ı kerim tilavet etti. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Elik ve Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş da açılış öncesi birer konuşma yaparak cemaate hitap ettiler. Camiinin açılış duasını da yine Beykoz Müftümüz Hüseyin Demirtaş yaptı.

Açılışa müteakip kılınan Cuma namazının ardından caminin ve Türk İslam Sanatları Bahçesi projesinin sponsoru olan Evyap A.Ş tarafından cami cemaatine ve döner, ayran ve baklava gibi ikramlar sunuldu. Müştemilat içinde bulunan türbe yanındaki muvakkithane de de ikram ve sohbetler devam etti.

Camiye ismi verilen Abdulvvehhab Evvab Efendiye ait (Abdulvehhab Bin Aliyyül Evvab El Hani) bilgilerin bulunduğu EVYAP ürünü özel sabun ile birlikte tanıtım broşürleri dağıtıldı... "

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kanlıca, Abdulvvehhab Evvab Efendi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"