Son Dakika

Kamu da izin yasağı kaldırıldı

Kamu da izin yasağı kaldırıldı
08.08.2016 17:27
| | |
2719

Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu önemli bir karar aldı.

15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında kamu çalışanlarının izinlerini iptal eden Hükümet, 4 saat süren toplantı sonrasında izin yasağının kaldırılmasına karar verdi.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında düzenlendiği basın toplantısında, "Kamu görevlilerimizin izin yasağı kalkmıştır. Senelik izinleri kullanılabilecektir. Bu yasak vatandaşlarımızı zor durumda bırakmak için değil, FETÖ operasyonları için tedbiren bir karardır, kaldırıyoruz" şeklinde açıklama yaptı. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ile ilgili soruya ise, "Büyük ihtimalle 9 gün olacak fakat Bakanlar Kurulu'na gelmedi" dedi.

24 gündür devam eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, demokrasi ve şehitler mitinginde "Bu akşam demokrasi nöbetine bir virgül koyuyoruz. Tüm Türkiye'ye sesleniyorum, çarşamba akşamı inşallah noktayı koyacağız" açıklamasından sonra Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, şu anda kadar demokrasi nöbetlerine 25 milyon kişinin katıldığını açıkladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bakanlar Kurulu, Başbakan, Hükümet Sözcüsü, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"